Harvey Weinstein hollywoodzki producent – w grudniu poszedł na ugodę z kobietami, które oskarżyły go o wykorzystywanie seksualne. Wśród ofiar miały być między innymi: Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, i Cara Delevingne.

Sprawa Harvey’a Weinstein’a

Z OSTATNIEJ CHWILI: Harvey Weinstein molestował 16-letnią aktorkę z POLSKI

Emily Ratajkowki nie mogła pogodzi się z tym, że producentowi się upiekło i pojawiła się na czerwonym dywanie z napisem na ręku „F*ck Harvey”. Wensteinowi upiekło się na tyle, że nawet nie musiał z własnej kieszeni płacić odszkodowania i przyznawać się do zarzucanych mu czynów, ponieważ jedynie jego upadła firma Weinstein Company zawarła wielomilionową ugodę z ofiarami na łącznie 25 mln dolarów.

Harvey Weinstein zawarł umowę ze swoimi OFIARAMI. Emily Ratajkowski wbiła mu szpilę

Teraz okazuje się, że producentowi nie ujdzie płazem. Został uznany za winnego gwałtu trzeciego stopnia i przestępstwa na tle seksualnym. Natomiast został uniewinniony za napaść seksualną ze szczególnym okrucieństwem. Proces odbył się w Nowym Jorku.

Hollywoodzki producent został oskarżony za napaść seksualną na asystentkę produkcji Mimi Haleyi w jej mieszkaniu w 2006 roku oraz początkującą aktorkę, Jessikę Mann w pokoju hotelowym w 2013 roku.

Grozi mu do 25 lat więzienia za dwa zarzuty.

Harvey Weinstein NIE przyznał się do gwałtu! Twierdzi, że jest niewinny!

Harvey Weinstein po rozprawie został zakuty w kajdanki i przewieziony do aresztu, gdzie będzie czekał na wyrok do 11 marca. Jego prawniczka, Donna Rutonno poprosiła sędziego o umieszczenie go w areszcie domowym zamiast w więzieniu z powodu jego stanu zdrowia. Z kolei, kiedy sędzia odrzucił tę prośbę, prawnik Weinsteina poprosił go o umieszczenie go w jednostce medycznej więzienia.

Weinstein podobno nie zareagował, gdy sędzia wydał swój wyrok.

Pool via Reuters

EDUARDO MUNOZ / Reuters / Forum

Xavier Collin/Image Press Agency / MEGA / Mega Agency / Forum

Photo via Newscom]