Wszyscy fani Sapkowskiego na pewno nie mogą się doczekać nadchodzącego serialowego hitu Wiedźmin. Po wielu spekulacjach w końcu poznaliśmy aktorka, który wcieli się w główną postać adaptacji książki o Wiedźminie. Będzie to przystojny aktor Henry Cavill.

Josh Holloway wcieli się w postać Wiedźmina?


Na pierwszym z moich spotkań był właśnie on. Nie miałam jeszcze ani pisarzy, ani scenariusza – jedynie zielone światło i mnóstwo pasji. To było cztery miesiące temu a ja do tej pory nie zapomniałam tej pasji, z którą przyszedł na spotkanie. On JEST Geraldem. Zawsze był. Jestem oszołomiona i witam Henry’ego Cavilla w rodzinie wiedźminów

– napisała producentka serialu Lauren S. Hissrich na Twitterze.

Zdjęcia do serialu Netflix mają odbyć się już na przełomie 2018/2019 roku i będą kręcone w całej Europie. Produkcja będzie realizowana we współpracy z autorem – Andrzejem Sapkowskim, a pierwszy sezon będzie bezpośrednio oparty o pierwszą część sagi.

Prawdopodobnie sezon pierwszy zobaczymy już w 2020 roku.

Sezon będzie się składał z ośmiu obszernych odcinków. Cztery z nich zostaną wyreżyserowane przez Alik Sakharov, natomiast później reżyser się zmieni. Następne dwa nakręci Alex Gracia Lopez i Charlotte Brändström.

Mało kto nie zna sagi Wiedźmin. Główny bohater Geralt z Rivii jest zabójcą potworów. Dzieckiem czarodziejki Visenny i (nie jest to pewne) wojownika o imieniu Korin.

Kim jest aktor, który wcieli się w rolę Geralda?

Henry Cavill to35-letni aktor najbardziej znany jest z kreacji Supermena. Zagrał w filmach: Człowiek ze stali, Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości oraz Liga Sprawiedliwości.

Dereszowska wcieli się w postać Yennefer z Wiedźmina (FOTO)

Urodził się i dorastał w Jersey na Wyspach Normandzkich w Wielkiej Brytanii. Ma dużą rodzinę i samych braci. Prywatnie jego pasją jest rugby, jednak z powodu kontuzji musiał zrezygnować z gry. Dużą popularnością cieszy się też na mediach społecznościowych. Jego codzienne życie obserwuje prawie 7 milionów fanów i… fanek 😉