Pandemia koronawiursa sprawiła, że w internecie pojawiło się kilka zaskakujących osobowości. Choć palma pierwszeństwa wciąż należy do Jadwigi Caban-Korbas, to rośnie jej solidna konkurencja.

Ta wypowiedź przejdzie do historii! Dyrektorka sanepidu uspokaja: „Nie całujcie się z nikim, kto nie jest mężem”

Maria Nawrocka-Rolewska o koronawirusie

Zbliżający się początek roku szkolnego budzi wielkie emocje. Nauczyciele domagają się testów, rodzice nie wiedzą, jak będzie wyglądała nauka, a minister zdrowia podaje się do dymisji i wyjeżdża do Hiszpanii, kiedy Polska zamyka połączenia lotnicze z tym krajem ze względu na wysoką ilość zakażeń. Wisienką na torcie tego festiwalu absurdu są słowa dyrektorki jednej z warszawskich podstawówek.

Siostra Sharon Stone MA KORONAWIRUSA. Aktorka oskarża: „TO WINA KOGOŚ Z WAS”

Mogłoby się wydawać, że siła pozytywnego myślenia odeszła do lamusa wraz z żenującym występem Łukasza Jakóbiaka u Ellen DeGeneres. Nic bardziej mylnego! Dzisiejsza konferencja prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej udowadnia, że wciąż znajdują się tacy, którzy wierzą w potęgę wizualizacji.

Zdaniem Marii Nawrockiej-Roleskiej w walce z epidemią nieocenioną wartość ma pozytywne myślenie, a człowiek dostaje to, o czym ciągle myśli.

Nie przywołujemy tego złego, co może się wydarzyć, a przeciwnie. Jeżeli będziemy emanować optymizmem i będziemy nastawieni na pozytywne rozwiązania, to one takie będą. Widzę, że niektórzy z państwa myślą negatywnie, myślą o tym co złego może się wydarzyć i to zło państwa spotyka. Człowiek dostaje to, czego pragnie, o czym ciągle myśli – powiedziała zdumionym dziennikarzom. – Koronawirus jest, ale to nie znaczy, że wszyscy się zarażą i przeniosą się na drugą stronę lustra.

Po osobliwej wypowiedzi pani dyrektor minister edukacji Dariusz Piontkowski zaznaczył, że Maria Nawrocka-Rolewska „chyba rzadko bierze udział w konferencjach prasowych”. Najważniejsze jest jednak to, że znalazła na to czas dziś i wysłała pozytywną iskierkę w stronę dziennikarzy.

Łukasz Jakóbiak ucieka z YouTuba!

Pozostaje jednak pytanie, jak wytłumaczyć rodzinom zmarłych z powodu COVID-19, że ich bliscy odeszli, bo byli źle nastawieni do życia i właśnie dlatego musieli się z nim pożegnać.

Konferencja prasowa ministra edukacji narodowej, fot. Andrzej Hulimka / Forum

Warszawa,28.08.2020. Konferencja prasowa ministra edukacji narodowej, fot. Andrzej Hulimka / Forum