Wczoraj rano potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce w województwie lubuskim. W związku z tym  w słubickim starostwie zebrał się sztab kryzysowy. Podczas posiedzenia głos zabrała Jadwiga Caban-Korbas – dyrektor słubickiego Sanepidu.

Koronawirus w Polsce

Proszę Państwa, co to w ogóle jest ten koronarowirus? To jest wirus, który się pojawił świeżo, daje objawy podobne do wirusa grypy. Tym się tylko różni, że jest nowy – tłumaczy dyrektor sanepidu.

Natomiast największe emocje wzbudziła dopiero po tej wypowiedzi:

Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może z mężem też nie, bo po co chłopa tam zarazić – instruowała Jadwiga Caban-Korbas.

Koronawirus w Słubicach

Koronawirus w Polsce.Pierwsze uderzenie.Poniżej zajawka zawierająca fragmenty wystąpienia szefowej słubickiego Sanepidu 😀Najlepsze na końcu…4:36Źródło: HTS SłubiceCała konferencja tutaj: https://www.facebook.com/hts.slubice/videos/897074950726873/

Gepostet von koscierzyna24.info am Mittwoch, 4. März 2020

 

Wypowiedź dyrektorki sanepidu okazała się hitem Internetu. Co najlepsze, ludzie uważają, że w końcu ktoś im powiedział prawdę, nie wywołując paniki.

Jak dla mnie rewelacyjna. Podała temat w sposób nie wywołujący paniki a uśmiech

No zaje… jest. Widać, że to co robi – robi z pasją. I jeszcze jest wyrazista.

Bardzo dobre wystąpienie, wszystkie ważne informacje przekazała, a swoją otwartością i bezpośredniością wzbudziła zaufanie. Wypowiedziała się w taki sposób, żeby każdy ją zrozumiał.

A tak serio, to mimo formy widac, ze ta Pani panuje nad sytuacją. Jest ekscentryczna, ale zdecydowanie lepiej w tę stronę

GIS zaraz po tym poinformował na Twitterze, że zachowanie jest skandaliczne i odwołał Jadwigę Caban-Korbas ze stanowiska dyrektora.

Lubuski Inspektor Sanitarny zwrócił się do Starosty Powiatowego o natychmiastowe odwołanie Inspektora w Słubicach z zajmowanego stanowiska – napisał Generalny Inspektorat Sanitarny.