Łukasz Jakóbiak pod koniec marca przyznał się, że jest gejem. W swojej kawalerce, gdzie przeprowadza wywiady, zasiadł po raz pierwszy po drugiej stronie i opowiedział o swoich sekretach.

Łukasz Jakóbiak zamyka program „20m2”

Łukasz Jakóbiak jest GEJEM!

Łukasz Jakóbiak znowu zaskoczył fanów! Wczoraj opublikował pożegnalny filmik na swoim kanale YouTube. Oznajmił, że kończy program „20m2” po 8 latach działalności.

Kiedy zaczynałem nagrywać program, chciałem wypełnić to, czego myślałem że we mnie nie ma. Myślałem, że nie ma we mnie wyjątkowości, radości, że jestem nieidealny. Szedłem po miłość, a nie z miłości – wyjaśnił Jakóbiak w pożegnalnym nagraniu.

Tłumaczy, że myślał nad tym od dłuższego czasu, ale główny wpływ na tę decyzję miał jego coming out 21 marca:

Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu – napisał youtuber na swoim Facebooku.

Łukasz Jakóbiak szczerze o wizualizacji Ellen DeGeneres: „Jeszcze wtedy do końca nie wiedziałem, że tonę”

Łukasz Jakóbiak będzie chciał teraz poświęcić cały swój czas na coaching: „Chciałbym zabrać w to miejsce tak dużo osób, jak to tylko będzie możliwe. W związku z tym przenoszę całą swoją aktywność na autorskie warsztaty „Święty Spokój.

Łukasz Jakóbiak OŚMIESZONY w amerykańskim show! (VIDEO)

View this post on Instagram

Kochani! Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, ale przede wszystkim odkrywania siebie. Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem 20m2, ale dopiero zdarzenia z 21 marca, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu. To najpiękniejszy stan, w jakim byłem. To jak powrót do domu. To jak przytulenie się do kogoś bliskiego i poczucie się bezpiecznie. W tym stanie nie martwisz się o przyszłość, ufasz, że wszystko jest (i będzie) dobrze. W tym stanie nie rozpamiętujesz przeszłości. Tutaj muzyka smakuje intensywniej. Wszystko jest piękniejsze. Otrzymujesz życia jakby więcej, a życie jest to samo, tylko Ty się zmieniasz. Chciałbym zabrać w to miejsce tak dużo osób, jak to tylko będzie możliwe. W związku z tym przenoszę całą swoją aktywność na autorskie warsztaty „Święty Spokój”, na chwilę obecną online, a ich początek już 24 sierpnia. Jeżeli rezonuje z Tobą to co napisałem, zapisz się na warsztaty na jakobiakvod.pl. Nie będę niczego uczył. Nie jestem nauczycielem. Będę jedynie stwarzał odpowiednie warunki, prowadził Was do ciszy, odpoczynku od myśli. Będziemy rozmawiali i będę pozwalał sobie być w tej przestrzeni razem z Wami. Bycie tam uzdrawia. Rozluźnia napięcia i obawy. Pokażę Ci jak to jest być sobą. Wystarczy, że jesteś. Na zakończenie programu przygotowałem dla Was też 3 przepiękne, ostatnie już, wywiady. Zobaczyć je możecie już teraz na jakobiakvod.pl. Każda z tych rozmów pozwala poczuć się lepiej. Kontemplacja nad tym o czym mówią goście, może uwolnić nas od utożsamiania się ze zmartwieniami tak, aby poczuć święty spokój. Koniecznie dajcie znać jak je zobaczycie! Oficjalne pożegnanie opublikowałem właśnie na YT! Link w bio! Dziękuję Wam bardzo, czas iść dalej, czas na więcej jasności! Ł.

A post shared by Łukasz Jakóbiak (@20m2) on

Kim jest Łukasz Jakóbiak?

Łukasz Jakóbiak w 2012 roku rozpoczął pierwszy taki program na polskim YouTubie – „20m2”. Polegał on na tym, że zapraszał do swojej małej kawalerki największe gwiazdy takie jak: Edyta Górniak, Doda, Janusz Korwin-Mikke, Maria Czubaszek, Aleksandra Kwaśniewska, Maciej Stuhr, Krystyna Janda, czy Justyna Steczkowska.

Łukasz Jakóbiak szybko nawiązywał dobre kontakty z gośćmi, później zaczął przebywać w ich towarzystwie, aż sam stał się celebrytom. Wziął udział nawet w programie „Ameryka Express” jak gość u boku Joanny Przetakiewicz.

Łukasz Jakóbiak OŚMIESZONY w amerykańskim show! (VIDEO)

Joanna Przetakiewicz i Łukasz Jakóbiak. Fot. Baranowski/AKPA

Joanna Przetakiewicz i Łukasz Jakóbiak. Fot. Baranowski/AKPA

Łukasz Jakóbiak. Fot. AKPA/AKPA

Łukasz Jakóbiak. Fot. AKPA/AKPA