Krzysztof Hołowczyc został okrzyknięty przez czytelników Playboya mężczyzną idealnym. I nie jest to tylko kurtuazyjne określenie. Jeden z najprzystojniejszych Polaków opowiedział w wywiadzie dla magazynu Gala o swoim życiu osobistym. Właśnie czeka na swoją trzecią córkę:)

Od dwudziestu pięciu lat trwa przy ukochanej żonie Danucie, o której wyraża się z największym szacunkiem. Teraz czekają na kolejne dziecko:

Urodzimy w kwietniu, ale już wiemy, że będzie Antonina. To dla mnie esencja życia.Można być świetnym sportowcem, europarlamentarzystą, ale pierwsza zawsze jest rodzina. I ludzie wokół. (…) dla mnie świadomość, że moje córki są poukładane, mają swoje pasje jest najcenniejsza. Wiem, że gdy na starość zasiąde w bujanym fotelu i będę patrzył jak zdobywają świat, będę szczęśliwy.

Widać, że rajdowiec jest zakochany w swoich kobietach. Czy więc w domu też jest tak doskonały jak na wyścigach?

-Prawda jest taka: nie sprzątam, nie gotuje, nie zmywam. Potrafię zrobić jajka na bekonie. Poza tym do kuchni nie wchodzę. Za to we wszystkich samochodach opony zmienione są z letnich na zimowe, olej sprawdzony, koła w rowerach napompowane. No dobrze, nie pompuję sam, ale organizuję.

Teraz Krzysztof Hołowczyc wybiera się na rajd Dakar. Mimo, że jesienią podczas rajdu w Egipcie pękł mu kręg piersiowy. Ubezpieczył się, żeby rodzina nie miała problemów i jedzie dalej. Optymizm pomaga mu wszystko przezwyciężyć.

Więcej o buncie w jego rodzinie i karierze politycznej znajdziecie w najnowszym wydaniu „Gali\”.