Białe trampki to must have wielu letnich stylizacji. Krótko po zakupie prezentują się idealnie, z biegiem czasu tracą blask.

Oto niezawodny trik księżnej Kate dotyczący butów. MUSICIE go poznać!

Każdy, kto próbował odświeżyć białe tenisówki lub mocno zabrudzone trampki w tym kolorze wie, że nie jest to łatwe. Większość osób pierze buty w pralce, ale zwykłe pranie czasem nie wystarcza.

Jak wyprać mocno zabrudzone białe tenisówki albo conversy?

Jedna z internautek podzieliła się swoim patentem na idealnie czyste buty. Na facebookowej grupie poświęconej trikom na usuwanie plam z różnych materiałów internautka pokazała zdjęcia swoich białych conversów zrobione przed i po praniu.

Zanim je wyczyściła, buty były poszarzałe od brudu. Wyglądały na zniszczone. Po wypraniu trampki wróciły do formy – stały się śnieżnobiałe, wyglądały jak nowe.

Właścicielka butów podzieliła się z internautami swoim przepisem na bieluteńkie buty. Czego użyła do prania?

Otóż kobieta przed praniem spryskała buty popularnym sprayem do usuwania pleśni i czarnych osadów w łazience – CIF-em w czarnej butelce. Potem namoczyła buty na 10 minut w wybielaczu. Na koniec włożyła je do starej poszewki po „jaśku” i wyprała w pralce w temperaturze 40 stopni.

Victoria Beckham pokazuje, jak optycznie wydłużyć nogi – to skuteczny trik!

Mam nadzieję, że u was też zadziała – napisała. Dodała, że wszystkie czynności należy wykonywać w pomieszczeniu z dobrą wentylacją i w ubraniu, którego nie boimy się zniszczyć.

Sądząc po komentarzach – zadziałało. Internauci dziękują właścicielce trampek za podzielenie się z nimi skutecznym przepisem.

UWAGA! My nie bierzemy odpowiedzialności za tę poradę. Zdarza się, że pomieszanie środków chemicznych prowadzi do nieoczekiwanych rezultatów i może się okazać szkodliwe dla zdrowia. Może lepiej zamiast mieszać spray z wybielaczem użyć jednego z tych preparatów? Uważajcie z tymi próbami czyszczenia!

Trampki przed praniem…

 

I buty po wyczyszczeniu sprayem, namoczeniu w wybielaczu i wypraniu w pralce, w 40 stopniach.