Specjalistka od PR-u mody – Carolyn Bessette-Kennedy (33 l.)  stała się ikoną stylu lat 90. do tego stopnia, że ​​dorównywała wpływowi księżnej Diany. Małżonka syna Jacqueline Kennedy i prezydenta JFK to dziś wciąż jedno z najgorętszych nazwisk wśród modowych insiderek.

Jedyny wnuk Johna F. Kennedy’ego pręży gołą klatę na Insta

Kiedy branża ubiera się jak Hailey Bieber czy Sofia Richie, one właśnie inspirują się Carolyn Bessette-Kennedy… Jej styl składał się nie tylko na modę na co dzień, ale również na wielkie wyjścia. To minimalistyczna estetyka i wyrafinowana prostota… Ciekawe?

Eksperci podkreślają, że mogła być zaledwie kilka kroków od Białego Domu, a tam trzeba się pilnować. Styl pierwszych dam inspiruje od stuleci. Niestety Carolyn, która zginęła wraz z mężem w katastrofie lotniczej w 1999 roku, nie pokaże nam już swojej ewolucji stylu. Pozostają zdjęcia…

John F. Kennedy Jr

Legenda Carolyn Bessette-Kennedy

Carolyn znana była ze swojego minimalistycznego podejścia do mody, dodatków czy palety kolorów. Carolyhn Bessette-Kennedy preferowała minimalną paletę kolorów (głównie czerń, biel i inne neutralne odcienie), subtelne akcesroia i, eleganckie kroje podkreślające jej sylwetkę. Jej looki były kwintesencją „cichego luksusu”.

Na marce szukać u niej logotypów wielkich marek. CBK wybierała wysokiej jakości tkaniny takie jak kaszmir i… naturalne futra. Jednak nie tylko stroje, ale cały wygląd Carolyn dyktuje zbiorową wyobraźnię modową, niezależnie od tego, czy jest to karmelowa spódnica midi, biała koszula, seksowna halka, dobra para dżinsów czy płaszcz w panterkę, który kupiła na pchlim targu w Paryżu. Fryzura, makijaż… albo jego brak. To wszystko tworzy intrygującą całość. Kupujecie ten styl?

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: