Iwona Cichosz jest pierwszą uczestniczką Tańca z gwiazdami, która nie słyszy. Uczestniczka show nosi co prawda aparat słuchowy, dzięki któremu rozpoznaje dźwięki i mówi, ale jej pierwszym językiem jest język migowy.

Zobacz: Totalny SZOK! Kto odpadł po 1. odcinku Tańca z gwiazdami?

Iwona, która w 2016 roku zdobyła tytuł Miss Świata Głuchych, zdecydowała, że podczas treningów do show i występów na żywo nie będzie korzystać z aparatu. Nie będzie też mówić. Uczestniczka zdecydowała, że będzie się porozumiewać za pomocą języka migowego. Iwona chce w ten sposób zwrócić uwagę na to, że osoby niesłyszące również czują muzykę i rytm, i potrafią oddać emocje w tańcu.

Witają nową uczestniczkę Iwona Pavlović pozdrowiła ją właśnie w języku migowym. Jurorka nie kryła wzruszenia. Także wtedy, gdy oceniała występ Iwony. Okazało się, że Cichosz doskonale czuje rytm muzyki i na parkiecie radzi sobie genialnie.

Czytaj: Czy melisa była potrzebna? Jak Dominice Gwit poszło w 1. odc. Tańca z gwiazdami

Zapytany o to, czy treningi z Iwoną są dla niego wyzwaniem, Stefano Terrazzino stwierdził, że partnerka radzi sobie doskonale i nie ma powodów, by traktować ją inaczej, niż pozostałe uczestniczki show.

Iwona Pavlović rozkleiła się po występie Iwony Cichosz

Iwona Pavlović rozkleiła się po występie Iwony Cichosz