Bycie prawdziwym rekinem biznesu zaczyna się w bardzo prosty sposób. Jeśli marzysz o dużych oszczędnościach, prawdziwej fortunie albo po prostu chcesz mieć większą kontrolę nad wydatkami – mamy dla Ciebie kilka rad.

Tańsze zakupy – jak zaoszczędzić najwięcej? Poznaj kilka sposobów

Największe oszczędności, jakie można w życiu poczynić, to te dotyczące naszego codziennego funkcjonowania. Zbilansowany budżet domowy zbudowany jest na redukcji kosztów właśnie takich podstawowych artykułów jak żywność, kosmetyki, wyposażenie wnętrza, meble i sprzęt AGD/RTV. Wdrażając w życie proste rozwiązania, które się na tym skupią, będziesz w stanie:

  • podwyższyć jakość życia, mając dostęp do produktów wyższej jakości w standardowej cenie;
  • zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy – nawet 20–25% redukcji wydatków na życie będzie bardziej opłacalne niż próba zaoszczędzenia kilkaset złotych co miesiąc;
  • zredukować koszty remontu – w tej kwestii mowa o naprawdę sporych kwotach;
  • poprawić kontrolę wydatków – wiesz, co chcesz kupić, masz gotową listę zakupów – to klucz do osiągnięcia zbilansowanego budżetu; wydajesz dokładnie tyle, ile zaplanowałaś;
  • odkrycie nowych produktów, które mogą być tańszymi zamiennikami codziennych artykułów lub ciekawym zróżnicowaniem dla diety.

Aby wydawać mniej i mieć więcej, nie jest potrzebna żadna specjalna filozofia. To nie jest tajemnicza nauka, która wiąże się z wyrzeczeniami i inwestowaniem pieniędzy w specjalny przepis na sukces. Istnieje wiele różnych, prostych i przyjaznych dla konsumentów sposobów na oszczędzanie. Są one tworzone przez sklepy, a mowa tu o kartach Cashback, programach lojalnościowych (np. Lidl Plus, Moja Biedronka) i specjalnych kuponach.

 

To, czym dziś się zajmiemy, jest jednak czymś absolutnie podstawowym. To na tym możesz zaoszczędzić najwięcej, a chodzi o gazetki z promocjami. Znajdziesz w nich najbardziej atrakcyjne oferty popularnych sklepów. Kiedyś były tworzone wyłącznie w wersjach papierowych, można je było odebrać w markecie i porównać w domu z innymi. Dziś projest to dużo prostsze – wszystkie aktualne rabaty, przeceny i gratisy są w jednym miejscu.

Zakupy za bezcen z gazetkami promocyjnymi

Każdy z nas musi co jakiś czas odwiedzać sklep spożywczy. Tego po prostu nie da się uniknąć. Nie tylko ze względu na żywność, ale też artykuły pierwszej potrzeby, takie jak kosmetyki, papier toaletowy, herbata – znajdziemy tam praktycznie wszystko. Sklepy dysponują bogatymi i wbrew pozorom różnorodnymi ofertami. Bardzo często zdarza się, że konkretne produkty, których potrzebujemy, są w promocji w jednym sklepie, a inne – w drugim.

Musimy mieć więc kompletny przegląd, który da nam dostęp do promocji w każdym z nich. W internecie znajdziesz gazetki promocyjne dla Biedronki, Lidla, Kauflandu, Carrefoura, E.Leclerca, Auchana, ALDI, Delikatesów Centrum, Dino, marketów Intermarche, sklepów Żabka, marketów Polo lub sklepów Lewiatan. Oczywiście, jest mała szansa, że wszystkie one znajdują się za Twoim oknem. To nie powstrzyma jednak prawdziwego zakupomaniaka – nawet jeśli w niedalekiej odległości są jedynie trzy dyskonty, sprawdzenie oferty we wszystkich z nich pozwoli na dużo tańsze zakupy.

Nie tylko gazetki sklepów spożywczych!

Chociaż niewątpliwie „gazetki” z promocjami kojarzymy przede wszystkim z tradycyjnymi sklepami takimi jak Kaufland, Lidl, Biedronka, na tym się jednak nie kończy. Dziś możemy korzystać z promocji w sklepach specjalistycznych i meblowych. Wyobraź sobie, że potrzebujemy nowego telefonu – nic prostszego! Promocje w Euro AGD, Media Ekspert, Media Markt, Neonet też znajdziesz w sieci – szybko i prosto. Nie musisz wchodzić na stronę każdego z tych sklepów po kolei w poszukiwaniu konkretnego produktu – przegląd najlepszych ofert ze wszystkich tych sklepów otrzymasz w jednym miejscu!

Z wyposażeniem wnętrza też nie będzie problemu. Gazetki Ikei, Agata Meble, Castoramy, Leroy Merlin, Obi, Jysk czy Juli również znajdziesz na jednej stronie. Dzięki temu Twoja sypialnia, kuchnia, a nawet ogród zyskają nowy wystrój za bezcen.

Sklepy sportowe i drogerie również dysponują swoimi gazetkami online

Sklepy takie jak Decathlon, Go Sport i Martes Sport też tworzą oferty specjalne, o których możesz dowiedzieć się z gazetek w sieci. Nie musisz jednak ograniczać się tylko do sportu – przecież po treningu będziesz chciała wziąć prysznic i skorzystać z perfum. Odpowiednie promocje już czekają na Ciebie w drogeriach Avon, Rossmann, Douglas, Hebe, Sephora – do wyboru, do koloru. A jeśli w trakcie ekstremalnego szaleństwa złapiesz kaszel, koniecznie zapoznaj się z aktualnymi promocjami w Ziko i Super Pharm.

Jak widać, promocje dotyczą absolutnie każdego aspektu życia. Możesz oszczędzić na wszystkim – lekach, hantlach, pomidorach, meblach, czy nawet lampkach nocnych. Wystarczy chwilkę rozejrzeć się w ofertach gazetek online i podjąć rozsądną, przemyślaną decyzję!

 

Materiał partnera