Jarosław Jakimowicz, aktor i celebryta znany między innymi z Big Brothera, zamieszczał w sieci ksenofobiczne komentarze obrażające multikulturowe społeczności i imigrantów.

Jakimowicz chce nakręcić Młode Wilki 3 [VIDEO]

Screeny wypowiedzi aktora opublikował Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.:

IMIGRANCI TO „BRUD”, „MULTIKULTI DOPROWADZI DO UPADKU BIAŁEJ RASY” – SZOKUJĄCE SŁOWA JAROSŁAWA JAKIMOWICZA

Jakimowicz to aktor znany w latach 90., gdy zagrał jedną z głównych ról w filmie „Młode wilki”.

– czytamy na stronie OMZiK.

Jakimowicz użył naprawdę mocnych słów:

„multikulti to totalna brednia która doprowadzi do upadku chrześcijaństwa i białej rasy” – pisze na swojej stronie na Facebooku.

„jeżeli ty nie widzisz różnicy między Polakami a brudami i tym po co wyjeżdżają /uczciwa ciężka praca a kombinacje na socjalu /to ja Ci tego nie wytłumaczę” – dodaje w komentarzu o rodzajach imigrantów.

OMZiK odniósł się do komentarzy aktora:

Przybyszy z Azji określa „brudami” kilkukrotnie. Najpierw pisze o sprawcy zamachu w Strasburgu, tu jeszcze potrafimy zrozumieć, że Jakimowicza poniosły emocje w stosunku do terrorysty, który zabijał niewinnych ludzi. Natomiast aktor rozciąga odpowiedzialność za zamach na całą społeczność imigrantów. Kilkukrotnie nazywa przybyszy „brudem”, rzecz jasna do tej grupy nie włączając przybyszy z Polski. Wszak przez kilka lat sam mieszkał i pracował w Niemczech. Tego rodzaju wypowiedzi osób publicznych są wyjątkowo szkodliwe. Jakimowicz to co prawda gwiazda zapomniana ale jednak znajduje swoje grono fanów, którzy z melancholią wspominają produkcje sensacyjne lat 90.

Jarosław Jakimowicz z partnerką na salonach (FOTO)

Spodziewaliście się, że osoba publiczna może pozwolić sobie na tego typu komentarze?

Jakimowicz zamieszczał ksenofobiczne komentarze: Imigranci to brud!