Janina Ochojska (64 l.) znana działaczka i założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej postanowiła kandydować do Parlamentu Unii Europejskiej. Startuje jako „jedynka” z dolnośląsko-opolskiej listy Koalicji Europejskiej. Teraz podzieliła się na Twitterze nagraniem, na którym mówi, że jest poważnie chora – ma nowotwór piersi.

Janina Ochojska kontra obsługa Pendolino

Janina Ochojska ma nowotwór piersi

Janina Ochojska w nagraniu przyznała, że nie badała się trzy lata. Nie rezygnuje z kandydatury.

Kilka dni temu dowiedziałam się, ze choruje na raka piersi. To ogromna rewolucja w moim życiu. Jak Państwo wiecie kandyduję do Parlamentu Europejskiego i nie rezygnuję z kandydowania. (…) Nie badałam się przez trzy lata i dlatego apeluje do wszystkich kobiet, aby badały się jak najczęściej, aby kiedy spotka nas choroba mieć świadomość, że jest to tylko etap w życiu. Każdy z nas może znaleźć sobie tę siłę, aby przezwyciężać wszystkie trudności związane z tą chorobą.

Kim Jest Janina Ochojska?

Janina Ochojska jest polską działaczką humanitarną i założycielką Polskiej Akcji Humanitarnej. Od końca lat 70. jest związana z opozycją demokratyczną. Od wczesnego dzieciństwa jest niepełnosprawna – cierpi na chorobę Heinego-Medina. W 1996 roku wyszła za mąż za dziennikarza Michała Okońskiego, ale małżeństwo zakończyło się rozwodem.

Janina Ochojska
Janina Ochojska