Nowy film, The Dallas Buyers Club, w którym Jared Leto gra jedną z ról, wymaga nie lada poświęceń. Niejednokrotnie pisaliśmy już o tym, że Matthew McConaughey dla roli w tej produkcji schudł kilkanaście kilogramów. Zajęło to jednak pół roku.

Jared Leto poszedł na całość i podobne efekty uzyskał w ciągu zaledwie miesiąca. Niszczącą siłę diety doskonale widać na fotografii, do której Jared pozował dla Terry`ego Richardsona. Aktor podnosi na niej koszulkę, spod której wyłania się zapadnięty brzuch i wystające żebra.

McConaughey, aby osiągnąć sylwetkę kościotrupa stosował dietę i dużo ćwiczył. Leto po prostu głodził się przez ostatni miesiąc.

Czasami naprawdę trudno wytrzymać na samej wodzie. Dla mnie nie chodzi jednak o samą utratę wagi, ale o hartowanie charakteru. Wcześniej ludzie głodzili się, dążąc do poznania siebie, aby osiągnąć pewien stan medytacji. A ja właśnie na to liczę, więc niekoniecznie to taka zła rzecz – powiedział wychudzony Jared.

Jak już wcześniej informowaliśmy, drastyczna utrata wagi to nie jedyne wyrzeczenie, na które zgodził się Jared. Należy dodać jeszcze depilację brwi, nóg, pach i klatki piersiowej.

To się nazywa poświęcenie dla roli!

Jared Leto to chodzący szkielet