Jarosław Kaczyński odniósł się do masowych protestów kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na profilach społecznościowych Prawa i Sprawiedliwości pojawiło się wystąpienie prezesa partii.

Jarosław Kaczyński o strajku kobiet

Atencyjna Esmeralda Godlewska o protestujących kobietach: „Pie*rzyć Wasz protest”

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zgodności z konstytucją artykułu ustawy z 1993 r., która zakazuje aborcji, ale dozwala dokonanie jej w pewnych okolicznościach, w tym przy ciężkim uszkodzeniu dziecka w okresie prenatalnym albo też w przypadku ciężkiej choroby prowadzącej do śmierci – rozpoczął Kaczyński.

Podkreśla, że ten wyrok jest całkowicie zgodny z konstytucją, co więcej w świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło. Mówi, że strajk kobiet i uderzanie w kościół jest wydarzeniem w historii Polski, a przynajmniej w tej skali, całkowicie nowe.

Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być człowiekiem wierzącym albo nie. Polska zapewnia pełną tolerancję religijną, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Jego odrzucenie to nihilizm i ten nihilizm widzimy w tych demonstracjach i w tych atakach na Kościół, ale także w sposobie wyrażania ekspresji tych, którzy demonstrują, w niebywałej wulgarności – tłumaczy prezes PiS.

Izabella Łukomska-Pyżalska z SZÓSTKĄ dzieci na Strajku Kobiet

Zaznacza, że „mają całkowitą rację, jeśli chodzi o kwestie prawne i wyroku Trybunału Konstytucyjnego nie można zmienić w trakcie obowiązywania obecnej konstytucji oraz nie można tym bardziej uchwalić ustawy, który by dopuszczała „aborcję na życzenie”, a takie jest żądanie skrajnej Lewicy, sformułowane dzisiaj w Sejmie wśród okrzyków „Wojna, wojna!„.

W mediach społecznościowych wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego wywoła ogromną burzę. Wielu twierdzi, że tymi słowami polityk wywołał wojnę w kraju. Pojawiło się mnóstwo zdjęć porównujących prezesa PiS do Wojciecha Jaruzelskiego.

Co myślicie o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego?

Maciej Zakościely w MAKIJAŻU wspiera protestujące kobiety: „Real men are feminists”