Antoni Kopff zmarł po pięcioletniej chorobie. O śmierci muzyka poinformowała żona.

Gwiazdy pożegnały Piotra Machalicę: Olszówka, Damięcki, Janda, Barciś, Żak (ZDJĘCIA)

Antoni Kopff – kariera

Antoni Kopff przyszedł na świat 19 sierpnia 1944 r. w Tarnowie. Był pianistą, kompozytorem, aranżerem i producentem telewizyjnym. Studiował na Politechnice Krakowskiej oraz Wydziale Wychowania Muzycznego Studium Nauczycielskiego w Krośnie. Zajmował się realizacją dźwięku w rzeszowskiej rozgłośni Polskiego Radia. Był założycielem zespołu Respekt, w którym debiutowała Krystyna Prońko. Zawodowo związany z Teatrem Syrena, Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz Wydziałem Aktorskim łódzkiej filmówki. Pełnił funkcję kierownika muzycznego na festiwalach w Opolu, Sopocie i Mrągowie.

Do najbardziej znanych kompozycji jego autorstwa należą takie przeboje jak „Do zakochania jeden krok”, „Nie wierz mi, nie ufaj mi” oraz „Bądź moim natchnieniem”. Pisał również dla Kabaretu Olgi Lipińskiej oraz zespołu Bajm.

Nie żyje polska modelka Kasia Lenhardt. Była związana z piłkarzem Bayernu Monachium

O śmierci muzyka poinformowała jego żona, Danuta Dobrzyńska oraz Muzeum Jazzu.

Antoś, dziękuję Ci za każdy dzień, w którym mogłam być z Tobą. To było wyjątkowe. Dziękuję za 40 lat bezwarunkowej Twojej miłości, dziękuję za trudne ostatnie pięć lat. Twoja odwaga, humor i niezwykła wola życia… Życzę Tobie ładnej chmurki, i wierzę, że spotkamy się w jakiejś formie, bo nie jest to możliwe, by tak nie było. Kocham Cię całym sercem, Twoja Danusia

Jego piosenki śpiewały takie legendy polskiej estrady jak Andrzej Dąbrowski, Anna Jantar, Irena Jarocka, Krzysztof Krawczyk, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki, Andrzej Zaucha czy Jonasz Kofta.

W tym roku świętowałby 77 urodziny.