Dziś gruchnęła szokująca wiadomość, że 75-letni aktor potrącił lexusem motocyklistę w Krakowie. Szybko wyszło na jaw, że chodzi o Jerzego Stuhra. Lokalne media dowiedziały się, że aktor miał 0,7 alkoholu we krwi i usiłować zbiec z miejsca zdarzenia. Natomiast motocyklista wstał z ziemi i ruszył za kierowcą lexusa.

Znany aktor Jerzy S. potrącił motocyklistę. Miał 0,7 promila

Jerzy Stuhr zatrzymany pod wpływem alkoholu

Potem policja w rozmowie z dziennikarzami przekazała, że nie doszło do żadnego wypadku, motocyklista nie odniósł żadnych obrażeń, ale informacji o alkoholu we krwi nie zaprzeczyli. Aktor miał tłumaczyć się, że wracał z żoną od znajomych i wypił trzy lampki wina.

RMF FM: Daniel Olbrychski prowadził pod wpływem alkoholu

Na Jerzego Stuhra wylał się ogromny hejt w internecie. 75-letni aktor był zmuszony wydać oświadczenie za pomocą konta facebookowego swojego syna. Na wstępie głos zabrał Maciej Stuhr:

Szanowni Państwo,
Nie ukrywam, że wydarzenia ostatniej doby były druzgoczące dla mnie i mojej rodziny. Pozwólcie, że tą drogą przekażę Państwu oświadczenie mojego Taty. Czy wyrażenie szczerego ubolewania odzwierciedla wszystkie moje emocje? Nie. Czy napisanie, że ogromnie mi przykro z powodu wydarzenia, do jakiego doszło w dniu 17 października 2022 roku, cokolwiek zmienia? Niewiele. Niemniej, bez tych słów nie da się zacząć niczego – przekazał.

Siostra Godlewska spowodowała poważny wypadek pod wpływem alkoholu?!

Następnie możemy przeczytać oświadczenie Jerzego Stuhra:

Szanowni Państwo!
Bardzo żałuję i przepraszam, że wczoraj podjąłem tę najgorszą w moim życiu decyzję o prowadzeniu samochodu. Deklaruję pełną współpracę z organami powołanymi do wyjaśnienia wczorajszego incydentu. Jednocześnie chciałem zapewnić, że wbrew doniesieniom medialnym, nie zbiegłem z miejsca zdarzenia, lecz zatrzymałem się na życzenie jego uczestnika i razem oczekiwaliśmy na przyjazd policji – czytamy.

Barbara Stuhr, Jerzy Stuhr, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr, fot. Kurnikowski/AKPA