40-letnia Jessica Alba mówi szczerze o swoim życiu, wychowywaniu dzieci i zdrowiu, w tym psychicznym. Aktorka była niedawno gościem w nowym odcinku instagramowej serii podcastów Katherine Schwarzenegger-Pratt – „Przed, w trakcie i po dziecku”.

Jessica Alba pochwaliła się zdjęciem swojej córki, „Tak teraz wyglądają 13-latki?!”

Jessica Alba mówi o tym, jak ważne jest dla niej, by każde z jej 3 dzieci czuło się postrzegane jako indywidualność. Założycielka firmy The Honest Company dzieli córki Honor (13 lat) i Haven (9,5) oraz syna Hayesa (3½) z mężem Cashem Warrenem.

„Myślę, że ten nowy sposób rodzicielstwa polega na tym, że [dzieci] chcą być widziane i słyszane jako jednostki w zasadzie, gdy tylko zaczną mieć jakąkolwiek świadomość, myśli lub opinie. Wbrew pozorom to zaczyna się wcześnie. Przyjmuję podejście polegające na upewnieniu się, że rozumieją granice i szacunek do mnie, do dorosłych, ale staram się widzieć je indywidualnie i rozumieć je”.

Jessica Alba w rozmowie z córką Arnolda Schwarzeneggera ujawnia również, że 2 lata temu zaczęła uczęszczać na terapię matka-córka ze swoim najstarszym dzieckiem (wtedy 11-letnią Honor), aby pokonać bariery komunikacyjne.

„Podobnie jak moja 13-latka, zmagam się z nie traktowaniem jej jak małego [dziecka] – chcę traktować je wszystkie jak dzieci. Chcę się nimi opiekować opiekować. Nadal mam tendencję do wychowywania ich tak, jakby były małe. Zacząłem chodzić z nią na terapię, myślę, że kiedy miała 11 lat. Dla mnie to było naprawdę ważne. Czułam, że mój związek z rodzicami naprawdę ucierpiał, ponieważ nie wiedzieli, jak się ze mną rozmawiać, jak do mnie dotrzeć. Nie chciałam tego z Honor, więc poszłyśmy razem na terapię”, wyznała,

Jessica Alba z całą rodziną na spacerze. Jedna z córek już przerosła mamę (ZDJĘCIA)

Terapia czy problemy psychiczne mają w naszym kraju wciąż ogromną stygmę. Należy jednak pamiętać, że problemy psychiczne zazwyczaj wynikają z sytuacji nie zależnych od nas. A nie ma nic złego w szukaniu pomocy.

Jessica Alba z córkami fot. X17 / Forum

Jessica Alba z córką Honor fot. X17 / Forum

Honor, córka Jessiki Alby fot. Forum/Backgrid