Najbogatsi Polacy mają na koncie nawet 13,9 miliarda złotych! Dominika i Sebastian Kulczykowie stworzyli najnowszy ranking 100 Najbogatszych Polaków miesięcznika Forbes.

Joanna Przetakiewicz w Vivie! o śmierci Jana Kulczyka

Kulczykowie są rodzeństwem, którzy odziedziczyli fortunę 3 lata temu po Janie Kulczyku (†65 l.).

Od zawsze Kulczykom depcze po piętach Michał Solowow (56 l.) z fortuną szacowaną na 11,4 mld zł. Ale jego majątek skurczył się tak samo jak Kulczykom. Na trzecim miejscu jest Zymunt Solarz (62 l.) którego majątek wyceniono na 10,2 mld zł.

Na czwartym miejscu jest Jerzy Starak z kwotą 6,3 mln zł – właściciel m.in. Polpharmy, czyli największej firmy farmaceutycznej w Polsce. Jeszcze rok temu jego majątek było o 2,5 mld zł mniejszy. Piąty na liście jest Dariusz Miłek na swoim koncie ma 5 mld zł – jest twórcą firmy obuwniczej CCC.

Później jest Tomasz Biernacki 4,2 mld zł który postawił wszystko na jedną kartę i mając 25 lat założył Supermarket Dino.

Paweł Marchewka z fortuną wynoszącą 3,5 mld zł zdobył kasę zajmując się grami komputerowymi.

Małżeństwo Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie są ósmi na liście a ich majątek wynosi 3,4 mld zł. Zrobili karierę w biznesie meblarskim współpracując między innymi z IKEĄ.

Joanna Przetakiewicz jednak BYŁA ŻONĄ Kulczyka

Na 9 miejscy jest Zbigniew Juroszek prezes Grupy Atal, syn Mateusz Juroszek zarządza firmą bukmacherską STS. Ostatni na liście jest Herman Efromovich z fortuną 3 mld zł – inżynier mechanik – polsko – żydowskiego pochodzenia.

Zdjęcia najbogatszych polaków znajdują się w galerii