Program Dzień dobry TVN umożliwił polskim gwiazdom sprawdzenie się w nowych rolach, w zawodach, o których marzyły w dzieciństwie. Pierwszą osobą, która uczestniczyła w tym przedsięwzięciu była Joanna Koroniewska. Kiedyś marzyła o tym, by zostać policjantką.

– Nie zdawałam sobie jednak sprawy z obciążenia emocjonalnego i psychicznego, jakie związane jest z tą pracą – mówi Koroniewska. – To jest bardzo ciężki zawód i trochę nieszanowany przez ludzi.

Pierwszym etapem było szkolenie policyjne. Koroniewska uczyła się korzystać z ekwipunku – karabinu, kajdanek czy nawet armatki wodnej, a także uczestniczyła w standardowych ćwiczeniach, przygotowujących do działań prewencyjnych. Drugi etap to tzw. pacyfikacja kryminalisty. Policjanci uczą się bowiem, jak zatrzymać pojazd, zakuć podejrzanego w kajdanki i przeprowadzić go do wozu policyjnego. Aktorka poradziła sobie z tym podobno doskonale.

Pracowała także w biurze oraz przeszła szkolenie w drogówce. Pracę w biurze uznała za nudną, ale szkolenie w terenie było jej ulubionym momentem pracy.

– Mój patrol zakończył się rozdawaniem autografów, a nie mandatów – wspominała aktorka.

Dla zainteresowanych materiał wideo na stronie programu – Dzień dobry TVN.

Pomysł wydaje się dość ciekawy. Może zobaczymy inne polskie gwiazdy w nietypowych dla siebie sytuacjach i będzie zabawniej. Bycie policjantem to dość typowe marzenie małych chłopców, a pewnie i niektórych dziewczynek.