Prezydent Joe Biden czuje się „w porządku”, po tym, jak w minioną sobotę spadł z roweru podczas przejażdżki po stanowym parku w pobliżu jego domu w Rehoboth Beach w stanie Delaware.

Zdjęcia Bidena, jak zajada pizze w Polsce przejdą do historii

Joe Biden spadł z roweru

Pomoc medyczna nie była potrzebna. Agenci US Secret Service szybko pomogli prezydentowi wstać po jego upadku:

Jak powiedział prezydent, jego stopa zahaczyła o nosek w pedale podczas zejścia ze stojącego roweru, jednak nic mu nie jest. Nie jest potrzebna pomoc medyczna. Prezydent nie może się doczekać spędzenia reszty dnia z rodziną – powiedział urzędnik Białego Domu w oświadczeniu do mediów.

Biden upadł, kiedy kończył jazdę na rowerze u boku pierwszej damy Jill Biden. Prezydent odstawił grupę rowerzystów i podjechał rowerem do tłumu, który zebrał się w pobliżu. Chciał z nimi porozmawiać, a skończyło się na wpadce.

Niefortunny Joe Biden

Prezydent USA, który w listopadzie tego roku kończy 80 lat ma na swoim koncie już kilka wpadek, które przysporzyły mu popularność w social mediach. Tym razem jednak internet nie może wyjść z podziwu, że osoba, która nie potrafi zsiąść z roweru, rządzi światowym mocarstwem. 

Wpadki na spotkaniu z królową Elżbietą II

W sieci pojawiło się mnóstwo memów, porównań, żartów, przeróbek filmu, a nawet cała linia menchardisingu – w tym koszulki i bluzy z nadrukami typu „Joe: 0, rower: 1”, czy „Bike Biden”

Niestety, śmiechy biorąc na bok nie jest to dobry komunikat. Joe Biden, jakkolwiek nie miałby dobrych zamiarów, jest już starszą osobą, która mamy nadzieje, że dożyje w zdrowiu do końca swojej kadencji. Trzymamy kciuki!

Joe Biden Fot. EVELYN HOCKSTEIN / Reuters / Forum

Joe Biden Fot. POOL / Reuters / Forum

Jill i Joe Bidenowie

Joe Biden Fot.KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum