Sylwester Wardęga nagrał szokujący film o Stuu, Boxdelu i Marcinie Dubielu. Potwierdził krążące od kilku tygodni plotki, że youtuberzy zabawiali się z nieletnimi. W materiale możemy zobaczyć dowody na to, że pisali o podłożu seksualnym do 14-latek i 15-latek, a Stuu nawet widywał się z nimi i namawiał je, aby poszły z nim do hotelu, czy do ich mieszkania.

Fagata odpowiada na film Wardęgi. Zarzucono jej, że cały czas kryła Stuu

Prezes zarządu FAME MMA komentuje aferę

Już kilka godzin po opublikowaniu materiału wymienieni youtuberzy odczuli pierwsze konsekwencje. Federacja Fame MMA oświadczyła, że Boxdel zostaje zawieszony w swojej funkcji włodarza, a pozostali raczej już nie zawalczą na ich gali:

Jednocześnie należy zaznaczyć, że Federacja podejmie natychmiastowe i stanowcze kroki względem innych osób występujących na naszych galach, wobec których skierowane zostały publicznie poważne zarzuty w związku z tą sprawą – oświadczył Krzysztof Rozpara.

Afera pedofilska na polskim YouTubie. Wardęga nagrał przerażający film o Stuu i Marcinie Dubielu

Teraz głos zabrał prezes zarządu FAME MMA, 39-letni Rafał Pasternak. Mężczyzna do tej pory nie wychylał się na świecznik i zarządzał federacją od kulis. Natomiast nie pozostawił bez komentarza tak ważnej sprawy, jak oskarżenia o pedofilię włodarza i ich zawodników:

Są pewne sytuacje i zachowania, które budzą mój wstręt i, których nigdy nie zaakceptuję. Sam jestem ojcem. Mam córkę. Nie chcę nawet myśleć, co czują rodzice tych dziewczynek i, co zrobiłbym na miejscu tych rodziców. Do wszystkich, którzy mają z tym cokolwiek wspólnego: nie chce was znać i już nigdy żadnemu z was ręki nie podam – napisała dosadnie na swoim Instagramie.

Trener Szyszka zawiesza współprace

Dziś oświadczenie wydał trener Szyszka, który miał pod sobą Boxdela, Marcina Dubiela oraz Fagatę. Na ten moment zawiesza z nimi współprace do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zdarzenie, jakie wyniknęło, zmusza mnie do zawieszenia współpracy z Marcinem Dubielem i Michałem Baronem („Boxdel”). Dostaję ogromną ilość informacji o tej sytuacji. Jestem wstrząśnięty oskarżeniami , jakie do mnie docierają, jednak nie wydaję osądu. Czekam na rozwój sytuacji i potwierdzenie oskarżeń- napisał Szyszka w oświadczeniu na Instagramie.

Boxdel wyrzucony z Fame MMA po filmie Wardęgi!

W dalszej części zaczął broni Marcina Dubiela: Znam Marcina od lat, wielokrotnie pomagał mi i moim bliskim. Nigdy przez te lata nie miałem podstaw, aby martwić się o jego czyny, bądź zapędy do nieletnich. Sam mam dzieci i nie dopuszczam myśli, że ktoś mógłby je skrzywdzić. Chcę nadmienić, że jestem stanowczym wrogiem pedofilii i ukrywania jej”.