Znany dziennikarz, Kamil D. będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego.

Według świadków Kamil D., jadąc samochodem marki BMW X6 M w stronę Katowic, na prostym odcinku uderzył w jeden z pachołków rozdzielających jezdnię od miejsca, w którym prowadzone są roboty drogowe. Pachołek uderzył z kolei w samochód jadący z naprzeciwka.

W aucie Kamila D., BMW X6 M, wystrzeliły poduszki powietrzne. Uszkodzeniu uległy przedni zderzak, lewy błotnik, pękła też przednia szyba.

Na szczęście w kolizji nikt nie odniósł obrażeń.

Policja wezwana na miejsce wypadku zrobiła dziennikarzowi test na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, który wykazał 2,6 promila alkoholu.

Według doniesień serwisu Piotrkowski24.pl dziennikarz został przewieziony na komendę w Piotrkowie. Po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Wszystko wskazuje na to, że sprawca kolizji usłyszy zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu i spowodowania kolizji.

Policja nie potwierdza personaliów dziennikarza, podała jedynie, że kierowca, który spowodował kolizję ma 51 lat i mieszka w Katowicach (te dane zgadzają się z Kamilem D.). Świadkowie zdarzenia twierdzą zaś, że sprawcą kolizji był właśnie znany dziennikarz.

fot. AKPA