45-letniej Kate Winslet nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktorka, która znana jest z takich hitów kinowych jak: „Titanic”, „Projektantka”, „Steve Jobs”, wystąpiła w głównej roli i wyprodukowała serial dla HBO „Mare of Easttown”. Brytyjska gwiazda i przyjaciółka Leonardo DiCaprio gra w nim amerykańską detektyw z małego miasteczka. Tytułowa Mare próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia córki swojej koleżanki ze szkoły i morderstwa młodej dziewczyny. Na pierwszy rzut oka obie tajemnice są ze sobą połączone. Serial bije rekordy popularności, jednak w mediach mowa jest nie o kompleksowej fabule, a… o brzuchu Kate Winslet.

Kate Winslet o tym, jak podstępem odchudzano ją do roli w Titanicu

Aktorka w jednej ze scen z Guy’em Piercem zaświeciła na ekranie swoim… jak to sama określiła „pękatym brzuchem”. Mimo, że jej rola nie wymagała od niej zgrabnej figury i seksownego ciałka, to okazuje się, że taki drobiazg, jak pokazanie niedoskonałości jest wciąż problemem w Hollywood.

Hollywood i problem z fałdkami

Kate Winslet mocno zaznaczyła, że ​​nie chce, aby jakakolwiek część jej ciała była edytowana – w tym podczas rzeczonej sceny seksu, którą dzieliła z Guy’em Pearcem. 45-latka powiedziała w wywiadzie dla The New York Times, że Craig Zobel, reżyser serialu „Mare Of Easttown”, zapewnił ją, że odetnie „pękaty kawałek brzucha”, który pojawiał się w pewnym momencie na ekranie. Ona odpowiedziała „Nawet nie waż się tego robić”.

Po 20 latach Leonardo DiCaprio i Kate Winslet zostali parą!

Jednak na tym walka się nie skończyła. Serio. Ta walka najwyraźniej trwała od jakiegoś czasu. Aktorka musiała nawet powiedzieć zespołowi marketingowemu HBO, aby przestał przerabiać zdjęcia jej twarzy. Kiedy pokazano jej promocyjne zdjęcia z serialu, na których nie było widać ani jednej naturalnej zmarszczki, niezadowolona z niechcianych edycji, mama trójki dzieci odesłała plakaty i kazała je poprawić. Zszokowało to całą produkcję.

„Myślę, że dlatego ludzie związali się z tą postacią w taki sposób, jak to zrobili, ponieważ wyraźnie nie ma tam żadnych filtrów. Jest w pełni funkcjonującą, niedoskonałą kobietą o ciele i twarzy, które poruszają się w sposób, który jest synonimem jej wieku, jej życia i pochodzenia. Myślę, że trochę nam tego w telewizji brakowało”, wyznała Kate Winslet.

Kate Winslet o romansie z Leonardo DiCaprio

Brawo dla niej i hańba dla produkcji. Myśleliśmy, że udoskonalanie i retuszowanie wszystkiego już nie jest trendem w Hollywood.