Chociaż mamy już drugi rok trwania pandemii COVID-19, ludzie nadal są podzieleni na dwa skrajne obozy – sceptycy, którzy kwestionują istnienie pandemii oraz osoby, które po każdym dotknięciu klamki dezynfekują ręce. Dużo mówi się o objawach i skutkach ubocznych koronawirusa i choć zazwyczaj zaliczają się do nich problemy z oddychaniem, kaszel, brak sił, ból mięśni, to ostatnio coraz częściej słyszy się o nowym negatywnym skutku ubocznym, którym jest… wypadanie włosów. Doświadczyła go Khloe Kardashian!

Jakiś czas temu gwiazda przyznała, że zaraziła się koronawirusem. Informacje potwierdziły również Kim Kardashian i Kris Jenner w programie „Z kamerą u Kardashianów”. Khloe załączyła krótkie nagranie, w którym opowiada o przebiegu choroby

Byłam w swoim pokoju. Będzie dobrze, ale przez kilka dni było naprawdę źle. Wymiotuje, mam dreszcze. Na przemian mam gorączkę i jest mi zimno. [Na co dzień] cierpię na migreny, ale tym razem miałam szalony ból głowy. Nie powiedziałabym, że to migrena. Kaszląc, moja klatka piersiowa paliła się. Wypadły mi też włosy.

Khloe udostępniła również filmik, na którym przeczesuje włosy szczotką do rozczesywania i prezentuje kępki włosów, które wypadają przy każdym pociągnięciu szczotką. Pokazując do kamery wypadnięte włosy zakończyła filmik słowami „Jedno szczotkowanie! Oto moje wypadanie włosów przez Covid-19. Noś cholerną maskę!”

 

Okazuje się, że oprócz typowych dla przebiegu choroby objawów, doszły nowe – wypadanie włosów. Niestety coraz częściej wiele osób skarży się na taki skutek uboczny po przejściu COVID-19.

Temat zbadali również naukowcy z Chin i w czasopiśmie „The Lancet” opublikowali badania dotyczące pacjentów ze szpitala w Wuhan. Odkryli w nim, że jednym z najczęstszych długotrwałych objawów COVID-19, jest wypadanie włosów. Doświadczyło tego 359 z 1655 pacjentów szpitala w Wuhan w ciągu pół roku po wyjściu. Wypadanie włosów może być spowodowane zarówno stresem związanym z infekcją COVID-19, jak chorobami włosów wywołanych koronawirusem.

Tymczasem Khloe nagłaśniając swój przebieg choroby równocześnie przestrzega przed wirusem „Powiem wam, że to gówno jest prawdziwe. Ale wszyscy przez to przejdziemy.”