Kim jest Edyta Folwarska? W dzieciństwie marzyła o pracy w mediach. Dziś jest 34-letnią dziennikarką, pisarką i prezenterką telewizyjną. Ten plan udało jej się zrealizować w wieku 19 lat, kiedy zaczęła pracę w „SuperExpressie” jako dziennikarka sportowa: specjalizowała się w boksie, piłce nożnej i pływaniu.

Kim jest Edyta Folwarska?

Dziennikarka przez krótki okres zajmowała się także polityką i wydarzeniami, jednak najbliższy jej sercu okazał się show-biznes. Przeprowadziła wywiady z najpopularniejszymi polskimi i zagranicznymi gwiazdami. Jednym z jej większych sukcesów był wyjazd do Cannes, by przeprowadzić wywiad z aktorami serialu „Hell on Wheels„. Zagrał w nim były partner Britney Spears, czy Paulem Wesleyem z serialu „Pamiętniki Wampirów„. Poza tym na swoim koncie ma wywiady z takimi gwiazdami jak Dan Brown (Kod Leonarda da Vinci), Sabrina (Boys) czy Modern Talking.

Jej kariera nabrała tempa, kiedy trafiła do stacji telewizyjnej Polo TV. Teraz prowadzi największe koncerty muzyki tanecznej i ma własny program na antenie Polsatu.

Wcześniej była też naczelną magazynu Wedding, prowadziła audycję w radiu VOX FM i gościnnie wystąpiła w filmach Patryka Vegi : Botox, Kobiety Mafii i Pętla.

Edyta Folwarska Fot. Podlewski/AKPA

Jednak warto zwrócić uwagę też na jej publikacje. Edyta Folwarska pisze znakomite książki, które są inspirowane jej własnymi doświadczeniami. W samym 2021 roku na rynku pojawiło się aż siedem jej książek z serii Pink Book oraz dwie antologie.

Edyta Folwarska prywatnie jest mamą samotnie wychowującego 2,5-letniego syna Tadeusza. Ojcem jej dziecka jest menager piłkarski takich gwiazd jak Artur Boruc, Kamil Glik, Kamil Grosicki. Jakiś czas temu pisarka opowiedziała o zdradzie męża. Dowiedziała się o romansie partnera, kiedy była już w ciąży z Tadeuszem: