Wraz z wielkim sukcesem Kamila Stocha, oczy kibiców skierowały się również na żonę skoczka. To ona – jak w przypadku chyba każdego związku – mocno przyłożyła się do sukcesu męża, który już jako 12-latek marzył o wielkiej karierze Czytaj: Komu zawdzięczamy mistrzostwo świata Kamila Stocha?

Związek Ewy Bilan Stoch i Kamila Stocha miał swój bardzo romantyczny początek. Poznali się w czasie turnieju skoków w Planicy. Ona – pani fotograf – robiła zdjęcia sportowcom. Poznali się. Coś zaiskrzyło, a miłość zakończyła się ślubem.

Ewa Bilan nie unika mediów. W styczniu tego roku odbierała statuetkę dla sportowca roku podczas Gali Mistrzów Sportu. Kamil nie mógł przyjść – był na zawodach.

W rozmowie z RMF FM żona skoczka podkreśla, że wspiera Kamila, ale stara się nie zwiększać presji, jaką on i tak czuje ze strony kibiców:

Ja wspieram wszystkie jego marzenia jak mogę, ale absolutnie nie dokładam presji ze swojej strony, więc będę szczęśliwa, jeżeli on będzie szczęśliwy

– powiedziała Ewa Stoch (cały wywiad tutaj).

Małżonka sportowca zapewnia też, że nie narzeka, gdy męża nie ma długo w domu i gdy poświęca cały czas treningom:

Ja nie narzekam, a przygotowania do igrzysk wyglądają dokładnie tak, jak do każdego innego sezonu – czyli tyle samo czasu Kamila nie ma w domu, jak w poprzednich latach, więc zdążyłam się przyzwyczaić

– mówiła w rozmowie z RMF.FM.

W rozmowie z onetem Ewa Stoch stwierdził także, że do Soczi Kamil wyjeżdżał wyjątkowo spokojny.

Każde igrzyska olimpijskie są wyjątkowe. Z drugiej strony te konkursy niczym nie różnią się zasadami czy samym przebiegiem od zawodów Pucharu Świata. Kamil wyjechał z domu z takim właśnie podejściem, wyjątkowo spokojny

(cały wywiad tutaj).

Ewa Bilan Stoch kontynuuje swą pasję, która jest jednocześnie jej zawodem. Jest panią fotograf, w internecie działa jej strona. Żona Kamila jest autorką niezwykle pięknych zdjęć – nie tylko tych sportowych.

Od pewnego czasu pani Ewa jest także menedżerką męża.

Przede wszystkim to bardzo satysfakcjonująca praca. Mam okazję sprawdzić się w różnych wyzwaniach. Przydaje się moja odporność na stres, opanowanie i pewność siebie. Mam w życiu szczęście trafiać na wspaniałych ludzi w najwłaściwszym czasie. Tak jest i w tej pracy. Nie mam oporów by prosić o pomoc. Nie uważam że zjadłam wszystkie rozumy ale myślę, że mam łatwość zjednywania sobie ludzi – mówi w wywiadzie dla onetu.

Gratulujemy sukcesu Kamilowi i jego drugiej połowie – jak się wydaje, Ewa Stoch ma w nim spory udział!

Kim jest żona Kamila Stocha? [VIDEO]

Kamil Stoch z żoną Ewą, 2012 rok

Kim jest żona Kamila Stocha? [VIDEO]

Kim jest żona Kamila Stocha? [VIDEO]

Kim jest żona Kamila Stocha? [VIDEO]

Ewa Bilan Stoch na Gali Mistrzów Sportu odbierała statuetkę dla męża

Wczorajszy skok Kamila Stocha zapewnił mu złoto olimpijskie