Kit Harington (32 l.), znany głównie z roli Jona Snowa w serialu Gra o Tron, przebywa na odwyku – taką informację jako pierwszy podał serwis Page Six.

Kit Harington wyznał, że był na skraju załamania. Scena w Grze o Tron doprowadziła go do depresji

Informację potwierdził już magazyn Entertainment Weekly. Według informatorów aktor od miesiąca leczy się w luksusowym ośrodku odwykowym w Connecticut. Kit trafił tam jeszcze przed emisją finałowego odcinka Gry o Tron, która miała miejsce 19 maja.

Przyjaciele aktora mówią, że Kit bardzo mocno przeżył ostatnie dni zdjęciowe i czas po zakończeniu zdjęć. Sam Harington w wywiadach nie ukrywał, że gra w serialu, który liczył wiele sezonów, była niezwykle wyczerpująca.

Kit Harington: Lubię dziewczyny, które jedzą

Aktor tak mówił o nagrywaniu końcowych scen Gry o Tron 8:

Nagrywaliśmy w ekstremalnej pogodzie i w k**wsko ciężkich kostiumach. Byłem tam przez cały czas. Ludzie tam przychodzili i odchodzili, a Jon Snow był tam przez cały, p**ony czas. Są te żarciki, te relacje, które trwają od ośmiu lat (…) Podczas ostatniego sezonu czułem, że jesteśmy tym zmęczeni. Myślę, że tak było, bo wszyscy widzieli już zbliżający się koniec. Jest to sposób na emocjonalne oderwanie się od czegoś: relacje bardzo nieznacznie zaczynają cię obciążać. Teraz wszyscy znów się kochają – tłumaczył.

Kit Harington wyrzucony z baru! Przesadził z alkoholem

Wcześniej głośno było o ekscesach Kita z alkoholem. Aktor miał na swoim koncie kilka bardzo głośnych imprez w klubach, zdarzało się nawet, że po tym, jak przesadził z alkoholem, ochrona musiała go wyprowadzać z lokali.

Kit nie ukrywał także, że jest osobą neurotyczną i ma stany depresyjne.

Według informatorów dużym wsparciem dla Kita, który przechodzi terapię, jest jego żona, Rose Leslie. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

Kit Harington trafił na odwyk – aktor zmaga się z depresją
FORUM/BACKGRID 

Rose Leslie, Kit Harington na premierze jednego z sezonów Gry o Tron
 Fot. Newscom

Kit Harington ma problemy z alkoholem i depresją – po zakończeniu ostatniego sezonu Gry o Tron aktor trafił do kliniki odwykowej Fot. Newscom

Kit Harington, fot. Newscom