W środę o północy rozpoczęły się poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego, który zaginął będąc pod opieką ojca, Pawła Ż. Został przez niego zabrany z Grodziska Mazowieckiego tego samego dnia około godz. 17. Kilka godzin później policja otrzymała informację, że ojciec dziecka zginął potrącony przez pociąg. Teraz na temat Pawła Ż. wypowiedzieli się jego koledzy.

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida. Wyszła na jaw treść dramatycznego SMS-a, jaki wysłał jego ojciec do żony

Zaginął 5-letni Dawid Żukowski – koledzy jego ojca są w szoku

Z nieoficjalnych informacji można się było dowiedzieć, że Paweł Ż. miał problemy z hazardem, stosował również przemoc domową. Wirtualna Polska dotarła do jego kolegów, którzy są zszokowani tym, co się wydarzyło.

Był bardzo ogarniętym człowiekiem. Jeśli prawdą jest to, że wszystko zaplanował, to był osobą, która na pewno zadbała o każdy szczegół. Dlatego policji jest tak trudno znaleźć chłopca – powiedział jego kolega, z którym pracował w firmie produkującej sprzęt ogrodniczy. Paweł to normalny facet. Mówią teraz, że nadużywał alkoholu, był hazardzistą. Nie mogę tego potwierdzić. W ten sposób można o co drugim mężczyźnie powiedzieć, że jest hazardzistą, bo czasem w coś zagra. Świetny pracownik, bardzo sumienny. Nie było z nim żadnych problemów ani awantur. Nigdy bym nie przypuszczał, że może komuś zrobić cokolwiek złego.

Kolega ze szkoły również miał o nim bardzo dobre zdanie.

Chodziliśmy do tej samej klasy. Wiem, że ludzie zawsze tak mówią, ale on naprawdę wydawał się być człowiekiem, który nikogo by nie skrzywdził. Był bardzo spokojny. Nie wiem, co musiało się stać, że doprowadziło go do takiego zachowania. Coś tu nie pasuje. Wszyscy, którzy go znali, są w szoku. Nigdy byśmy się tego nie spodziewali. Nie znam nikogo, kto by o nim wcześniej coś złego powiedział.

Zaginął 5-letni Dawid – jego ojciec prawdopodobnie popełnił samobójstwo

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Dawida Żukowskiego

Policja prosi o kontakt do tych, którzy widzieli chłopca, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9 na ustalonej przez policję trasie między Grodziskiem Mazowieckim a Lotniskiem na Okęciu, między godziną 17 a 21. Mimo że samochód znaleziono, ważne są informacje, gdzie się zatrzymywał.

 

dawid1