Król Karol III (75 l.) pojawił się dziś rano na nabożeństwie wielkanocnym. Mimo, że król jest aktualnie w trakcie leczenia nowotworu, był dziś w świetnym humorze. Obecność na wielkanocnej mszy to jego powrót do życia publicznego.

W kaplicy św. Jerzego w Windsorze widziano, jak „szczęśliwy” monarcha uśmiecha się i macha do przybyłych osób. Król do kościoła przyjechał z małżonką królową Camillą bordową limuzyną Bentley’a. Zazwyczaj do kaplicy rodzina królewska szła pieszo, jednak w tym roku król przyjechał samochodem, by uchronić go od ewentualnej infekcji.

Perfumami tej marki pachną król Karol III i książę William

Brytyjskie media bębni, że dzisiejsze pojawienie się króla w Windsorze zapewni dziś społeczeństwu wielkie uspokojenie. Niestety książę i księżna Walii nie byli obecni dziś rano na mszy.

Król Karol świętuje Wielkanoc

Książę William, Kate i dzieci podobno spędzają święta w Amner Hall – ich wiejskiej rezydencji, gdzie będą mogli „odciąć się od świata” i spędzić ten czas w spokoju.

Rosyjska telewizja uśmierciła króla Karola

Pod nieobecność księcia Williama – rodzinę królewską wprowadzili do kaplicy książę Andrzej i jego była żona Sarah, księżna Yorku. Oprócz nich na mszy można było zobaczyć księżniczkę królewską Annę i jej męża admirała Sir Timothy’ego Laurence’a, a także księcia i księżną Edynburga.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: