Proputinowskie media ogłosiły w miniony weekend informacje, że król Karol III (75 l.) nie żyje. W informacji opublikowanej m.in. na Instagramie pojawiło się sfingowane oświadczenie Pałacu Buckingham. Informacja wzbudziła tyle zamętu w mediach, że brytyjska ambasada musiała oficjalnie zaprzeczać fałszywym informacjom. Przypominamy, że Vladimir Putin wygrał wybory prezydenckie z poparciem niemal 90%. Zatem czy w rosyjskich mediach pojawiają się jakiekolwiek prawdziwe informacje?

Perfumami tej marki pachną książę William i król Karol III

Nieprzyzwoity „fake news” z udziałem monarchy pojawił się w mediach po krytyce w Wielkiej Brytanii i innych krajach zachodnich dotyczącej „zwycięstwa” wyborczego Putina w „sfałszowanych” wyborach prezydenckich.

Ambasada Brytyjska w Moskwie opublikowała oficjalną notatkę w języku rosyjskim, w której podkreślała, że doniesienia o śmierci króla Karola III są nieprawdziwe.

król karol

Według Rosjan król Karol III nie żyje

Brytyjski król Karol III zmarł, jak podaje Pałac Buckingham. Syn Elżbiety II wstąpił na tron niecały rok temu – koronacja odbyła się 6 maja 2023 roku. Miał 75 lat., W rosyjskim doniesieniu napisane był również, „Pamiętajmy, że kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niego raka”

Kim jest podpułkownik Johnny Thompson? Brytyjki kochają się w nim od lat

„Doniesienia o śmierci króla Wielkiej Brytanii Karola III są fałszywe”. Podobny komunikat wydała Ambasada Brytyjska na Ukrainie. Pierwszymi mediami, które opublikowały fałszywy raport, były Readkovka i Mash. Oba źródła rosyjskie następnie napisały sprostowanie do fałszywej informacji.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: