Nieszczęśliwe małżeństwo ówczesnego księcia Karola i księżnej Diany było tak napię, że królewscy oficerowie, którzy zajmowali się ochroną pary, obawiali się, że ktoś może zostać RANNY. Według książki, oficerowie byli zaniepokojeni tym, że w murach Highgrove były m.in. strzelby, karabiny i pistolety.

Jeden z lokajów Karola pamięta, jak widział Dianę „rzucającą epitety i kipiącą z obsesji męża na punkcie ponuro wyglądającej Camilli”, pisze Christopher Andersen w biografii „The King: The Life of Charles III”, która ukaże się w sprzedaży 8 listopada.

Te 4 zaskakujące rzeczy król Karol III musi mieć zawsze ze sobą

Ponoć rzeczony lokaj widział, jak Diana „dosłownie ścigała” swojego męża „po korytarzach, schodach i z pokoju do pokoju” w wiejskiej rezydencji Highgrove House. Karol ponoć zaprzestał jakiegokolwiek związku seksualnego z małżonką po narodzinach Harry’ego w 1984 roku.

Dlaczego nie chcesz ze mną sypiać?, miała zapytać Diana, na co Karol odpowiedział: Nie wiem, kochanie. Myślę, że mogę być gejem.

Karol i Diana – trudny związek

Podczas jednej kłótni Karol zażądał od Diany, by darzono go szacunkiem, „jakim uważał, że jego pozycja wymaga”. Karol miał zapytać żonę, „Czy wiesz, kim jestem?”, na co Diana miała wykrzyczeć, „jeb*** zwierzęciem”, napisał Andersen w rzeczonej biografii.

Król Karol rezygnuje z tradycji, tak będzie wyglądała koronacja

Nigdy nie będziesz królem! […] William zostanie następcą twojej matki. Zajmę się tym, miała krzyczeć podczas jednej z kłótni księżna Diana.