Jak donoszą źródła związane z pałacem Buckingham zgodnie z „życzeniem króla” zarówno książę William, jak i książę Harry będą ubrani w wojskowe mundury podczas pogrzebu. Ta informacja pojawia się po tym, jak pierwotnie ogłoszono, że będzie mógł nosić tylko garnitur.

Książę Harry założy wojskowy mundur

Zgodnie z informacjami książę Karol czasowo odstąpił od reguły i książę Harry będzie mógł założyć mundur wojskowy. Książę zbył to prawo, rezygnując z pełnienia swoich książęcych obowiązków w 2020 roku.

Tak książę Harry żegna się ze swoją babcią. To jego oświadczenie!

Według najnowszych informacji William ma stanąć na czele trumny królowej Elżbiety podczas 15-minutowego czuwania, w towarzystwie Zary Tindall i Petera Phillipsa.

Harry stanie u stóp trumny wraz z księżniczką Beatrice i księżniczką Eugenią. Ich pozostałe kuzynki Lady Louise Windsor i wicehrabia Severn staną po środku.

Książę Harry nie radzi sobie ze śmiercią babci, „Cierpi, że się z nią nie pożegnał”

Wnuki, na zaproszenie króla, bardzo chętnie składają hołd – tak jak robią to ich rodzice poprzedniego wieczoru – powiedziało „People”  źródło związane z rodziną królewską.

W poniedziałek 19 września o godz. 11:00 czasu londyńskiego rozpocznie się nabożeństwo żałobne poświęcone królowej Elżbiecie II. Wieczorem trumna z ciałem królowej zostanie złożona do grobu tylko w obecności najbliższej rodziny.

LONDON, ENGLAND – SEPTEMBER 14: Credit line: POOL / Reuters / Forum

Britain’s William, Prince of Wales and Prince Harry , Model Release: no, Credit line: MARKO DJURICA / Reuters / Forum

Britain’s William, Prince of Wales and Prince Harry License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: MARKO DJURICA / Reuters / Forum