Kilka dni po śmierci królowej Elżbiety II książę Harry złożył hołd swojej babci. We wzruszającym oświadczeniu przywołuje swoje wspomnienia z nią i składa deklaracje, że od tej pory będzie honorował swojego ojca w jej roli.

Książę Harry wydał oświadczenie

12 września, kilka dni po śmierci monarchy, książę Sussex złożył hołd swojej ukochanej babci:

Najstarszy wnuk królowej odgrywa rolę rozjemcy między Williamem, a Harrym

„Świętując życie mojej babci, Jej Królewskiej Mości – i opłakując jej stratę – wszyscy przypominamy sobie kompas, którym była dla tak wielu w swoim oddaniu służbie i obowiązkom” – zaczął swoje oświadczenie Harry. „Była podziwiana i szanowana na całym świecie. Jej niezachwiany wdzięk i godność pozostały prawdziwe przez całe jej życie, a teraz jej wieczne dziedzictwo. Powtórzmy słowa, które wypowiedziała po śmierci jej męża, księcia Filipa, słowa, które mogą przynieść nam wszystkim pociechę teraz: „Życie składa się oczywiście z końcowych rozstań, a także z pierwszych spotkań”.

Harry podziękował swojej babci za każdą chwilę spędzoną ze Elżbietą, deklarując także, że od tego momentu w jej roli będzie honorował swojego ojca, króla Karola III.

Wszyscy na to czekali! Harry i Meghan oraz William i Kate RAZEM pod zamkiem Windsor (WIDEO)

„Babciu, podczas gdy to ostatnie rozstanie przynosi nam wielki smutek, zawsze będę wdzięczny za wszystkie nasze pierwsze spotkania – od moich wspomnień z najwcześniejszego dzieciństwa, przez spotkania się z tobą jako moim naczelnym wodzem, po pierwszą chwilę, kiedy poznałaś moją ukochaną żonę i przytuliłaś swoje ukochane prawnuki. Cieszę się z tych i wielu innych wyjątkowych chwil pomiędzy nami. Już teraz bardzo za tobą tęsknimy, nie tylko my, ale i cały świat” – podkreślił wnuk Elżbiety II. „Teraz honorujemy mojego ojca w jego nowej roli – króla Karola III” – czytamy.

Książę Harry nie radzi sobie ze śmiercią babci, „Cierpi, że się z nią nie pożegnał”

Harry dalej podziękował swojej babci za jej służbę, jej rady i jej „zaraźliwy” uśmiech. Następnie, podobnie do niedawnego komentarza księcia Louisa, Harry napisał: „My też się uśmiechamy, wiedząc, że ty i dziadek jesteście teraz połączeni i oboje razem w pokoju”.

 

 

July 18, 2022, New York, New York, USA

The Hague, NETHERLANDS -Credit line: BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Harry i Meghan

Harry i Meghan