Książę Harry przyznał się w nowym zeznaniu sądowym, że długotrwała plotka głosząca, iż jego prawdziwym ojcem jest James Hewitt, a nie Król Karol III, przez lata przysparzała mu wielu cierpień.

Król Karol miał dosyć próśb Harry’ego o pieniądze. To dlatego zerwał z nim kontakty

Książę Harry wściekły na prasę

Książę Sussexu pozwał spółkę Mirror Group Newspaper Limited za rzekome stosowanie nieetycznych metod, takich jak hakowanie telefonów, w celu pozyskania informacji na jego temat na przestrzeni lat. W oświadczeniu pisemnym, które New York Times uzyskał we wtorek, wyraził swoje oburzenie wobec publikacji grupy, która podtrzymywała pogłoskę dotyczącą ojcostwa, zamieszczając wiele artykułów na ten temat.

W tamtym czasie, kiedy miałem 18 lat i straciłem matkę [Księżną Dianę] zaledwie sześć lat wcześniej, takie historie były dla mnie bardzo szkodliwe i wydawały się bardzo realne – powiedział Harry, odnosząc się do artykułu w The People zatytułowanego „Spisek w celu kradzieży DNA Harry’ego – opublikowanego 15 grudnia 2002 roku.

„Były obraźliwe, złe i okrutne” – dodał książę. „Zawsze zastanawiałem się nad motywami tych historii. Czy gazety chciały wprowadzić wątpliwość w umysłach publicznych, aby wyeliminować mnie z rodziny królewskiej?” Harry oskarżył autora artykułu, Deana Rousewella, o długotrwałe stosowanie „nielegalnych technik pozyskiwania informacji” i twierdził, że w przypadku tej konkretnej historii dziennikarz pisał o „spisku” mającym na celu kradzież włosów księcia w celu przeprowadzenia testu „ojcostwa”.

Chrzestnym dziecka Meghan i Harry’ego zostanie… PRAWDZIWY ojciec księcia?

Założyciel Archewell, 38-letni Harry, twierdził, że Rousewell podążał za tą historią, wiedząc już, że nie było możliwe, aby Hewitt, 65-letni były oficer kawalerii, był jego ojcem ze względu na chronologię związku byłego oficera z Księżną Dianą.

„W tamtym czasie i w innych podobnych artykułach faktycznie nie byłem świadomy, że moja matka nie spotkała się z Major Hewittem aż po moim urodzeniu” – napisał Harry. „Chronologia ta stała się dla mnie znaną informacją dopiero około 2014 roku, choć teraz rozumiem, że była to powszechnie znana wiedza wśród dziennikarzy pozwanego”.

Harry kontynuował:

On śmiał się i śmiał, choć był to niezwykle niesmieszny żart, biorąc pod uwagę krążące wtedy plotki, że moim prawdziwym ojcem jest jeden z byłych kochanków Mamy: Major James Hewitt. Jedną z przyczyn tej plotki był ognisty rudowłosy kolor włosów Majora Hewitta, ale drugą przyczyną była sadystyczność.

Sam Hewitt odniósł się do tych spekulacji w przeszłości.

Harry i jego królewskie żądania. Większość Pałac zwyczajnie odrzucił

W 2017 roku były partner Diany zaprzeczył, że jest ojcem Harry’ego, stanowczo odpowiadając w australijskim programie telewizyjnym na pytanie o tę plotkę: „Nie, nie jestem”.

Fot. Tayfun Salci / Zuma Press / Forum

Fot. Toby Melville / Reuters / Forum