Nie ma już wątpliwości, że Meghan Markle wzbudza większe zainteresowanie mediów i społeczeństwa niż Kate Middleton. Karierę Meghan porównuje się do księżnej Diany, która nie miała łatwego życia przez paparazzi i tabloidy.

Para książęca Sussex pozywa gazetę

Meghan Markle w ogniu krytyki. Internauci: Jak ona trzyma dziecko!

Markle codziennie musi mierzyć się z niewyobrażalnym hejtem w mediach, co powoduje jeszcze większą niechęć Brytyjczyków do Meghan. Książę Harry, aby uchronić swoją żonę, już teraz zareagował i podjął stanowcze kroki prawne.

Para książęca Sussex pozwała gazetę „Mail on Sunday” po tym, jak upublicznili prywatny list księżnej Meghan:

Jako para wierzymy w wolność mediów i obiektywne, prawdziwe relacje. Uważamy, że jest to kamień węgielny demokracji i w obecnej sytuacji,w jakiej znajduje się świat na każdym poziomie, nigdy nie potrzebowaliśmy bardziej odpowiedzialnych mediów. Niestety, moja żona stała się jedną z ostatnich ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanie przeciwko ludziom, nie zastanawiając się nad konsekwencjami – bezwzględna kampania, która nasiliła się w ciągu ostatniego roku, podczas ciąży i podczas wychowywania naszego noworodka – oświadczył książę.

Tłumaczy, że „chociaż nadal pokazują odważną twarz i ma nadzieje, że większość wie, o co chodzi – nie jest w stanie opisać, jak jest to bolesne, bo żyjemy w erze cyfrowej i na całym świecie publikacje prasowe traktowane są jako prawda”.

Do tej pory nie byliśmy w stanie korygować ciągłych przeinaczeń, czegoś, czego te wybrane media były świadome i dlatego wykorzystywały to codziennie, czasami co godzinę – pisze Harry.

Książę Harry zapewnia, że Meghan się nie zmieniła

Zaznacza, że oczerniają Meghan prawie codziennie od dziewięciu miesięcy i udało się mediom tworzyć kłamstwo po kłamstwie jej kosztem, tylko dlatego, że nie pokazywała się publicznie podczas urlopu macierzyńskiego. Zapewnia, że jest tą samą kobietą, którą była rok temu w dniu ślubu i tą samą kobietą, którą widzieliśmy podczas trasy po Afryce.

Dla tych wybranych mediów jest to gra, w którą nie chcemy grać od samego początku. Zbyt długo byłem cichym świadkiem jej prywatnego cierpienia.Odsunięcie się i niepodejmowanie żadnych działań byłoby sprzeczne ze wszystkim, w co wierzymy

Tłumaczy swoją decyzję tym, że stracił matkę i widzi, jak jego żona pada ofiarą tych samych potężnych sił.

Meghan Markle szkoli nową nianię synka Archiego

Parę książęcą reprezentuje kancelaria prawna Schillings – oskarżyła gazetę o „kampanię tej grupy medialnej, mającej na celu publikowanie historii fałszywych i celowo uwłaczających księżną, a także jej męża„.

Wszczęliśmy postępowanie w związku z naruszeniem prywatności, naruszeniem praw autorskich i wspomnianym wyżej programem medialnym – czytamy w pozwie.

Przypominamy, że pozew dotyczy listu Meghan do ojca Thomasa Markle’a na łamach „Mail on Sunday” w lutym tego roku. W liście można było przeczytać o rozczarowaniu księżnej, że nie pojawił się na jej ślubie.

Meghan Markle i książę Harry ukryli coś na nowym zdjęciu Archiego! Tajemnica wyjdzie na jaw

Forum, Backgrid USA

BACKGRID / Backgrid USA / Forum