Książę Albert II Grimaldi jest pierwszą głową państwa zarażoną koronawirusem. Jego pałac przekazał taką informację w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Książę Monako czuje się dobrze.

Partnerka piłkarza zarażona koronawirusem. Jest w 4. miesiącu CIĄŻY

Książę Monako Albert II Grimaldi zarażony koronawirusem

W oświadczeniu czytamy, że książę Monako został zdiagnozowany pozytywnie na COVID-19. Na szczęście 62-letni przywódca czuje się dobrze. Pozostaje w domu, pracuje i jest w kontakcie z członkami rządu.

Książę Albert II apeluje również do obywateli, aby stosowali się do zaleceń władzy. Rząd Monako ogłosił zamknięcie od północy w sobotę do odwołania miejsc publicznych, które nie są konieczne do funkcjonowania państwa.

Książę Albert, który został przebadany w tym tygodniu, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jego stan zdrowia jest dobry. Książę jest monitorowany przez swojego lekarza oraz leczony przez specjalistów ze szpitala Princess Grace.

Trzy dni temu zdiagnozowano koronawirusa u Serge’a Telle, Ministra Stanu Monako.

Gepostet von Palais Princier de Monaco – Prince's Palace of Monaco am Donnerstag, 19. März 2020

Książę Albert oburzony plotkami na temat swego małżeństwa

Kim jest Książę Albert II Grimaldi?

Książę Albert II jest trzecim najbogatszym monarchą w Europie. Pełni funkcję księcia Monako od 6 kwietnia 2005 roku. Jego żoną jest Charlene Wittstock. Książę ma czwórkę dzieci. Zdobył obydwa geograficzne bieguny ziemi: północny w 2006 i południowy w 2009.

Książę Albert z rodziną

Książę Albert z rodziną fot. Forum/REUTERS