Książę Filip zmarł 9 kwietnia 2021 roku. Rodzina królewska pogrążona jest w żałobie. Jego wnuk, książę William zdecydował się opublikować osobisty post w mediach społecznościowych, w którym wspomina dziadka.

Tak wyglądały ostatnie chwile księcia Filipa. Głos zabrała hrabina Sophie

Książę William żegna księcia Filipa

W sobotę, 17 kwietnia, odbędzie się pogrzeb księcia Edynburga. Będzie miał charakter wojskowy i prawdopodobnie będzie na nim obecna jedynie rodzina ze względu na ograniczenia pandemiczne. Książę Harry, który obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, już przyleciał do Londynu i poddaje się kwarantannie.

Książę Harry już w Londynie!

Książę William pożegnał dziadka w mediach społecznościowych. Dodał zdjęcie, na którym znajduje się jego syn książę George z księciem Filipem. Napisał:

Wiek życia mojego dziadka został określony przez służbę – dla jego kraju i Wspólnoty Narodów, dla jego żony i królowej oraz dla naszej rodziny. Czuję się szczęśliwy, że nie tylko jego przykład mnie prowadził, ale także jego trwała obecność w moim dorosłym życiu – zarówno w dobrych chwilach, jak i najtrudniejszych.

Książę Cambridge jest wdzięczny dziadkowi za to, że był bardzo życzliwy wobec księżnej Kate. Cieszy się, że jego dzieci mogły spędzać czas z pradziadkiem.

Zawsze będę wdzięczny, że moja żona miała tyle lat na poznanie mojego dziadka i za życzliwość, jaką jej okazał. Nigdy nie będę uważał za pewnik specjalnych wspomnień, które mają moje dzieci, gdy ich pradziadek brał je do swojego powozu i widziały na własne oczy jego zaraźliwe poczucie przygody, a także jego łobuzerskie poczucie humoru! Mój dziadek był niezwykłym człowiekiem i należał do niezwykłego pokolenia. Catherine i ja będziemy nadal robić to, czego by chciał, i będziemy wspierać Królową w nadchodzących latach. Będzie mi brakowało mojego dziadka, ale wiem, że chciałby, żebyśmy wykonali tę robotę.

Książę Filip miał trudne dzieciństwo. Jego małżeństwo z królową Elżbietą nie było usłane różami

Książę Filip

Książę Filip fot. / PA Images / Forum

Książę Filip

Książę Filip fot. PA Images / Forum

Kate Middleton i książę William

Kate Middleton i książę William, fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Księżna Kate, Ksiażę William

Księżna Kate, Ksiażę William, fot. Pool / Zuma Press / Forum