Książę Harry jednak przyleciał na pogrzeb dziadka, księcia Filipa. Jak podają brytyjskie media, podobno pojawił się w niedzielę, czyli dwa dni po śmierci dziadka. Przyleciał do Londynu samolotem linii British Airways.

Książę Harry będzie na pogrzebie księcia Filipa?

To już pewne – książę Harry SAM przyleci na pogrzeb księcia Filipa. Meghan Markle się NIE pojawi

Książę Harry po przylocie udał się na kwarantannę. Jeśli wykona test na COVID-19, kwarantanna będzie zniesiona. Meghan Markle ostatecznie nie przyleciała do Londynu. Jak podają zagraniczne media, w zaawansowanej ciąży lekarz doradził jej, aby zrezygnowała z długiej podróży.

Książę Harry wróci do Londynu? Przyleci sam, czy z Meghan?

Książę Harry nie powinien nosić munduru wojskowego na pogrzebie księcia Filipa, ponieważ ustąpił ze stanowiska pracującego członka rodziny królewskiej. Tym samym stracił rolę kapitana generalnego Royal Marines, którą przejął od swojego dziadka, a także dwóch innych honorowych stanowisk wojskowych. Oznacza to, że nie może nosić oficjalnych mundurów na imprezach państwowych i prawdopodobnie pojawi się na sobotnim nabożeństwie w garniturze, jak inni byli żołnierze. Natomiast książę Karol i książę William będą uczestniczyć w strojach pułkowych.

Książę William, księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan na balkonie

Książę William, księżna Kate, książę Harry i księżna Meghan na balkonie fot. The Mega Agency / Forum

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia, o godzinie 15.00 czasu lokalnego. Zostanie pochowany na zamku Windsor w Kaplicy św. Jerzego. Ze względu na pandemię, ceremonia nie będzie miała charakteru państwowego, a bardziej kameralna. Natomiast pogrzeb będzie można zobaczyć w telewizji.

Meghan Markle i książę Harry

Meghan Markle i książę Harry/fot. Forum

Meghan Markle i książę Harry w czerwonych strojach

Meghan Markle i książę Harry/fot. Forum

Książę Filip

Książę Filip fot. News Licensing / Forum

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19 fot. PA Images / Forum