13-letnia Roksana Węgiel wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018. Jej piosenka „Anyone I Want To Be” zachwyciła telewidzów, jurorów i publiczność zgromadzoną na finale w Mińsku. Okazuje się, że TVP zainspirowana sukcesem młodej piosenkarki, deklaruje chęć organizowania imprezy w przyszłym roku.

Kim jest Roksana Węgiel

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski, zdradził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami, że czuje się współodpowiedzialny za sukces 13-latki:

Gratuluję sukcesu Roksanie Węgiel. Jestem dumny jako prezes TVP, że osobiście zdecydowałem, aby to ona reprezentowała Polskę na Eurowizji. Szczególnie cieszę się, że podjąłem merytoryczną decyzję żeby nie organizować eliminacji krajowych tylko postawić na wokalistkę, która wygrała „The Voice Kids”. Roksana przeszła dwumiesięczny maraton odcinków oraz zwyciężyła finał głosami widzów. W zeszłym roku eliminacje przebiegały słabo i były niezadowalające. Zwycięstwo Roksany pokazuje, że brak eliminacji krajowych było dobrą decyzją.

Kurski dodał, że TVP jest gotowa ubiegać się o organizację konkursu w przyszłym roku:

Telewizja Polska wyrazi gotowość do organizacji koncertu finałowego Eurowizji Junior 2019. Oczywiście wymaga to zgody Europejskiej Unii Nadawców. Ale jesteśmy gotowi i będziemy aplikować do EBU.

– czytamy na Wirtualnych Mediach.

Okazuje się, że w Warszawie brakuje profesjonalnej hali widowiskowo-sportowej, dlatego jeszcze nie zdecydowano, w którym mieście miałaby odbyć się impreza.

Roksana Węgiel WYGRAŁA Eurowizję Junior!

Myślicie, że w przyszłym roku finał Konkursu Eurowizji dla Dzieci rzeczywiście odbędzie się w Polsce, czy jednak słowa Kurskiego zostały wypowiedziane pod wpływem spontanicznych emocji po zwycięstwie Roksany?

Kurski po wygranej Węgiel: Jesteśmy gotowi zorganizować Eurowizję!

Kurski po wygranej Węgiel: Jesteśmy gotowi zorganizować Eurowizję!