Lily Collins (28 l.) gra główną rolę w filmie To the Bone opowiadającym historię dziewczyny chorej na anoreksję. Twórcy filmu spotkali się z zarzutami promowania zaburzeń odżywiania i gloryfikowania anoreksji, na którą każdego roku zapadają kolejne osoby.

Lily Collins szczerze o swojej ANOREKSJI i bulimii

Lily tłumaczy, że nie było niczyją wolą promowanie chorób. Film ma pokazywać skomplikowaną sytuację chorych, których zaburzenia mają głębokie korzenie psychiczne. Przy okazji Lily opowiada swoją własną historię – historię dziewczyny, która straciła kontrolę nad swoim życiem i otarła się o koszmar chorując na anoreksję i bulimię.

Jako nastolatka ważyła 80 kg, potem miała anoreksję, a dziś…

Lily, która dziś ma 28 lat, 10 lat temu mocno przeżyła rozwód swoich rodziców. Znany muzyk, Phil Collins, rozwiódł się wtedy ze swą drugą żoną, matką Lily, Jill Tavelman.

Lily zamieszkała z mamą. Jej ojciec w 1996 roku ponownie się ożenił. Po kilku latach i to, trzecie już małżeństwo muzyka, zakończyło się rozwodem. Wtedy właśnie zaczęła się choroba Lily.

Lily Collins szczerze o swojej ANOREKSJI i bulimii

Dziewczyna wpadła w bulimię. Zajadała się śmieciowym jedzeniem, a potem wymiotowała. W pewnym momencie tak osłabiła organizm, że włosy zaczęły jej wypadać garściami. Paznokcie były kruche, a ona sama blada i bez sił.

– Gardło paliło, przełyk bolał. Miesiączka zatrzymała się na dwa lata – wspomina Lily.

– Straciłam kontrolę nad moim życiem. Byłam przerażona, że zaprzepaściłam szanse na to, by kiedykolwiek mieć dzieci.

Powinnaś się leczyć! 18 tysięcy podpisów pod petycją o zablokowanie vlogerki

Lily wyszła z chorób. Wróciła do sił. Dziś zdrowo się odżywia, dba o figurę – ćwiczy i dużo się rusza. Jej relacje z ojcem, fatalne 10 lat temu, dziś są dobre. Lily mówi o Philu same dobre rzeczy.

Jednocześnie zachęca, by mówić i opowiadać o chorobach, jakie dotykają nie tylko nastolatki. A film z jej udziałem, w którym gra chorą Ellen, jest jednym ze sposobów informowania o tragedii, jaką są anoreksja i bulimia.

Lily Collins szczerze o swojej ANOREKSJI i bulimii

Lily Collins szczerze o swojej ANOREKSJI i bulimii

Lily Collins szczerze o swojej ANOREKSJI i bulimii