Madonna (64 l.) od początku swojej kariery przeciągała granice w sztuce. Jej kontrowersyjne wybory strojów czy właśnie wyrazu w wideoklipach otworzyły drogi dla rzeszy artystów po niej.

I choć dziś staje się w oczach wielu pośmiewiskiem (ze względu na operacje plastyczne), to nie można jej zarzucić, że jest PIONIERKĄ i IKONĄ.

Teraz udowodniła to po raz kolejny, gdyż właśnie opublikowała oryginalny teledysk do kawałka „American Life”, który był zbanowany ze względu „na makabryczną treść”, zaledwie 20 lat temu.

Madonna potwierdziła plotki o nowym romansie z 35 lat młodszym…

5-minutowe wideo zaczyna się pozornie normalnie, modele na wybiegu w strojach wojskowych, podczas gdy Madonna śpiewała o życiu w świetle reflektorów. Jednak do modeli dołączają wtedy ofiary wojny. Potem jest już tylko „gorzej”.

Madonna i jej kontrowersyjny teledysk do „American Life”

Publiczność, składająca się z bywalców modowych salonów, śmiała się, gdy przemoc trwała, nawet gdy zakrwawione ciała bez kończyn ciągnięto po wybiegu. W wideo było widać zdjęcia prawdziwych ofiar wojny, a wtedy Madonna wyskakuje zza kulis w czołgu, ostatecznie zabijając tłum granatem.

Wow! Madonna żartuje ze swojej nowej twarzy

Mocny film miał być komentarzem do trwającej wówczas amerykańskiej inwazji na Irak, mieszając haute-couture z brutalnością wojny. Jednak po tym, jak spotkała się z sprzeciwem Madonna zdecydowała się zamiast tego wydać mocno ocenzurowaną wersję klipu do „American Life”. Dziś świat jest na to GOTOWY? Bo realia wojny się nie zmieniły…

Ze względu na niestabilną sytuację na świecie oraz ze względu na wrażliwość i szacunek dla sił zbrojnych, które wspieram i za które się modlę, nie chcę ryzykować urazy nikogo, kto mógłby źle zinterpretować znaczenie tego filmu, powiedziała ówcześnie.