Łukasz Jakóbiak zamieścił w sieci zapowiedź rozmowy z Maffashion. Na pierwszy ogień dziennikarz „rzucił” temat nie najlepszej opinii, jaka krąży o blogerkach modowych.

Czytaj też: Maffashion i Czarek Jóźwik tak dużo jeszcze nie pokazali

– Dlaczego nadal trzeba walczyć ze stereotypem blogerki modowej? – zapytał Jakóbiak.

– Hmmmm… Nie trzeba… – odparła Maff. – Nie trzeba, wiesz co – na pewno nie mam już aż takiego ciśnienia, żeby udowadniać: „Nie, nie jestem idiotką, nie, ja nie jestem, nie wiem, gimbaza, ja jestem po studiach, hej! Pamiętajcie, że ja jestem po studiach”, bo ludzie piszą: „Ty się do szkoły weź, do książek weź, pustaki – szkołę by jakąś skończyły!” i – wiesz – miałam coś takiego kiedyś, że, jak ktoś mi pisał, że nie mam wykształcenia, to tak głośno chciałam krzyczeć: „Mam, mam, ja mam!” A teraz już mam to gdzieś.

– Te blogerki modowe, które zaistniały w mediach, same kreują swój wizerunek i dlaczego tak jest, że ten wizerunek blogerki modowej nie jest wciąż najlepszy – zapytał Jakóbiak.

Czytaj też: Internauci zarzucają Maffashion anoreksję! Reakcja blogerki mówi sama za siebie

Maff odparła, że to media mają wpływ na kształtowanie takiego właśnie wizerunku. Pokazując wakacje blogerek, ich nieustanne selfie, sugerując, że dziewczyny zarabiają pieniądze na pstrykaniu sobie fotek, portale plotkarskie tworzą wizję dziewczyn, które niewiele robiąc zarabiają duże pieniądze.

Te dziewczyny, które gdzieś tam się dopiero kształtują, które szukają swojej drogi, one to czytają i one w to wierzą: „Kurde, to je se zrobię selfie, to zaraz będą do mnie pisać” – odparła Julia.

– To nie jest tak – dodała Maffashion. – My za każdym razem z dziewczynami po fachu mówimy, że to wcale nie jest, że to nie jest w ten sposób. Że to nie jest tylko zrobienie sobie selfie.

Czytaj też: Maffashion zainspirowała się lookiem innej blogerki? (FOTO)

Kuczyńska zwróciła też uwagę, że olbrzymią rolę w kreowaniu fałszywego wizerunku blogerek modowych pełni telewizja. Zapraszając na przykład do magazynu śniadaniowego jakąś blogerkę i nazywając ją gwiazdą.

– Tego słowa się nadużywa, my tak o sobie nie mówimy – znaczy ja nigdy tak o sobie nie powiedziałam.

Czytaj też: Maffashion podzieliła się… PÓŁNAGIM zdjęciem!

Jakie studia skończyła Maffashion?

Maffashion skończyła studia licencjackie na kierunku kulturoznawstwo o profilu grafika projektowa w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu.

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]

Maffashion o swoim wykształceniu [VIDEO]