Kilka miesięcy temu wszyscy żyli chorobą synka Magdy Stępień i zbiórką zorganizowaną na jego leczenie w Izraelu – gdy u małego Oliwiera wykryto bardzo rzadką odmianę raka, za sprawą internetowej zbiórki pieniędzy na jego leczenie, w ciągu 7 godzin udało się zebrać kwotę 350 tysięcy złotych. Magda Stępień wraz z synem polecieli do Izraela, gdzie chłopiec miał mieć większe szanse na przeżycie. Od tamtej pory na Instagramie Magdy panowała głucha cisza, przerwana tylko raz na początku marca, gdy gwiazda poinformowała, że dalej walczy o zdrowie syna.

Magda Stępień wróciła na Instagram. Zdaje relacje z Izraela!

Magda Stępień WRÓCIŁA ale ma ZŁE WIEŚCI o stanie zdrowia swojego synka

Teraz Magda Stępień ponownie pojawiła się na Instagramie i opublikowała post, w którym pojawił się obszerny opis ostatnich wydarzeń, postępów w leczeniu i wyjaśnienia kwestii zbiórki pieniędzy. Post zaczęła słowami:

Witajcie Moi Drodzy. Długo mnie tutaj nie było, ale liczę na Wasze zrozumienie skąd to wynika. Od kilku miesięcy jestem skupiona wyłącznie na walce o życie mojego Synka Oliwiera, to długa i trudna walka. Jest to dla mnie i moich bliskich ciężki czas. Jestem 24 h na dobę z Oliwierem, mamy lepsze i gorsze dni. Wierzę mocno w to, że moje modlitwy zostaną wysłuchane i przy pomocy nowoczesnej medycyny Oliwierek będzie zdrowy.

Dalej celebrytka postanowiła wyjaśnić kwestię kontrowersyjnej zbiórki, która przez długi czas była na ustach wszystkich i spowodowała wielką aferę w mediach:

Ponieważ to dzięki Wam zebrałam pieniądze na ratowanie Oliwierka, czuje się w obowiązku poinformować o przebiegu leczenia. Jest mi bardzo przykro, że zostałam posądzona o to, że mogłabym oszukać wszystkich, którzy wpłacili pieniądze podczas zrzutki i przeznaczyć je na coś innego niż leczenie mojego Syna. Dziękuje raz jeszcze wszystkim którzy mi pomogli i mnie wspierają, rozumieją i nie oceniają. Kiedy dotarliśmy do szpitala w Izraelu przedstawiono mi szczegółową kalkulację kosztów badań, pobytu w szpitalu jak również leczenia. Okazało się, że zebrana kwota wystarczy nie tylko na badania, ale również na trzymiesięczne leczenie mojego syna. W tym czasie Oliwier miał robione badania potwierdzające diagnozę postawioną przez lekarzy w Polsce. Pierwsze 3 tygodnie to czas spędzony całkowicie w szpitalu bez przepustek.

Jednocześnie Stępień musiała podzielić się smutnymi wieściami w związku z chorobą synka – okazało się, że nowotwór, który zaatakował Oliwiera jest jeszcze rzadszy niż początkowo przypuszczano:

Jak się okazało z wyników badań jest to jeszcze rzadsza odmiana nowotworu wątroby niż początkowo sądziliśmy. Lekarze w Izraelu robią wszystko, aby ustalić najlepszą metodę leczenia co nie jest łatwe ze względu na bardzo małą ilość takich przypadków. Szukamy rozwiązania tutaj (czekamy między innymi na wyniki badań genetycznych), do momentu, kiedy nie znajdziemy miejsca na świecie, gdzie lekarze mieli już doświadczenia z tego rodzaju nowotworem u dzieci. W tej chwili nie przebywamy stale w szpitalu, jednak co dwa dni pojawiamy się na oddziale onkologicznym celem podania kolejnej dawki chemii lub przeprowadzenia badań kontrolnych. U mojego syna pojawiły się również przerzuty, ale na szczęście nie powiększają się dzięki chemioterapii.

A co z ojcem dziecka, Jakubem Rzeźniczakiem? Magda zapewniła, że razem z ex-partnerem próbują naprawić łączące ich stosunki, by wspólnymi siłami uratować swoje dziecko:

Tu też pojawia się temat taty Oliwiera. Pracujemy nad naszymi relacjami, nasze dziecko jest dla nas najważniejsze. Jego dobro jest ponad wszystko. Jesteśmy w stałym kontakcie. Kuba zadeklarował również, że zaangażuje się w leczenie Olisia. Cieszy mnie to, że potrafiliśmy wznieść się ponad sprawy, które nas dzielą i skupić się na tym co naprawdę ważne.

Na koniec Magda Stępień dodała, że powoli oswaja się z myślą, że jej syn jest ciężko chory, jednak nie zamierza się poddawać i wciąż wierzy, że wszystko dobrze się skończy:

Tak zwyczajnie po ludzku nie godzę się na to, co dzieje się z moim dzieckiem. Ale jednocześnie jestem spokojna, bo głęboko wierzę w to, że się uda.

Masz jakieś informacje, zdjęcia, czy nagrania i chcesz się z nami podzielić? Wyślij nam na adres . ZAPEWNIAMY ANONIMOWOŚĆ!

Magda Stępień odpowiada na słowa Rzeźniczaka: „Jego wsparcie jest zerowe”

Magda Stępień się nie poddaje! Wrzuciła nowe zdjęcie ze szpitala

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień wyjechała na miesiąc pławić się w luksusach. Wiemy GDZIE!

Magda Stępień, fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień się nie poddaje! Wrzuciła nowe zdjęcie ze szpitala

fot. Instagram: magdalena___stepien

Magdalena Stępień usunęła wszystko z Instagrama. Znowu znika?

Magdalena Stępień spełniła swoje marzenie i poleciała na Malediwy

Magdalena Stępień, fot. Instagram: magdalena___stepien

Magda Stępień opublikowała nagranie, w którym dziękuje za wsparcie