Magdalena C. znana wszystkim aktorka usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę wódki w mediach społecznościowych. Doniesienie w tej sprawie złożył aktywista, Jan Śpiewak.

Magdalena C. usłyszała zarzuty

Jan Śpiewak, warszawski aktywista od pewnego czasu walczy z reklamowanie alkoholu wysokoprocentowych na social mediach. Do sądu podał już wielu znanych ludzi, celebrytów, polityków, czy aktorów. Teraz widać tego efekty!

Prokurator Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie potwierdził prowadzenie postępowania w sprawie Magdaleny C. Aktorka usłyszała zarzut publicznego rozpowszechniania znaków towarowych oraz symboli graficznych związanych z wódką.

W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że czerwca do sierpnia 2023 r. wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook – wyjaśnił prokurator.

Magdalena C. nie złożyła żadnych wyjaśnień w tej sprawie: „W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień” – podał prokurator.

Przypominamy, że w maju tego roku za ten sam czyn usłyszeli Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki.