Jeśli chodzi o wychowanie, bicie i molestowanie dzieci, chętna do rozmów jest Anna Mucha. Jednak tym razem o swoje zdanie na temat bicia dzieci czy tzw. „dydaktycznych klapsów” została zapytana Magdalena Różczka. Przypomnijmy, aktorka jest mamą dwóch dziewczynek, Wandy i Heleny.

Różczka jest ambasadorka tegorocznej akcji Kocham. Nie biję i dzięki włączeniu się w kampanię zaczęła zwracać uwagę agresywnym rodzicom.

Kiedyś miałam takie przeświadczenie i Polacy chyba też, że rodzic może absolutnie wszystko. Teraz przestałam się bać zwracać uwagę. Jeżeli coś wydaje mi się nie tak, słyszę płacz, który mnie martwi, to potrafię zapukać do drzwi. Na szczęście na niczym złym nikogo nie nakryłam. am nadzieję, że moje pokolenie rodziców wychowuje już bez bicia. Nie chodzi mi o to, żeby jakakolwiek kobieta, która mnie usłyszy, pomyślała sobie, że jest złą matką, bo raz w życiu podniosła głos albo coś takiego. Nie o to chodzi. Jesteśmy tylko ludźmi, popełniamy błędy. Ale chodzi mi o to, żeby w głowie nie mieć na to zaplanowanego przyzwolenia. Istnieje bardzo dużo różnych sposobów i naprawdę można sobie poradzić bez bicia – mówi aktorka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria LifeStyle.

Prócz Różczki w akcji biorą udział Michał Perchuć i Omena Mensah.

Magdalena Różczka o biciu dzieci

Magdalena Różczka o biciu dzieci

Magdalena Różczka o biciu dzieci