Małgorzata Rozenek-Majdan jest mamą dwóch chłopców, których poczęła dzięki metodzie in vitro. Na rynku ukazała się właśnie książka Rozenek-Majdan na temat in vitro.

In vitro – książka Małgorzaty Rozenek Majdan – o czym jest?

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy ❤ Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku… Jestem dumna z tego, że książka „In vitro. Rozmowy intymne” właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze. Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos – pisze celebrytka na swoim Instagramie reklamując książkę, która właśnie trafiła do księgarń.

Małgorzata Rozenek-Majdan: Temat in vitro nigdy nie był tematem tabu w naszym domu – celebrytka mówi o ojcu

O czym jest książka? Rozenek-Majdan pisze:

Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie in vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy. Kilkakrotnie przeszłam procedury in vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Czuję, że mam obowiązek zabrać głos. Pragnę, żeby atmosfera wokół in vitro się zmieniła, aby moje dzieci, wszystkie dzieci, mogły dorastać w atmosferze tolerancji i szacunku. Bo za drzwiami laboratorium kliniki leczenia niepłodności kryje się magia. Magia rodzicielstwa.

Jak informuje wydawca, autorka książki wcieliła się w rolę dziennikarki. Zadawała pytania lekarzom, embriologom i seksuologom. Rozmawiała z pierwszą Polką, która urodziła dzięki in vitro, a także kobietą, która padła ofiarą pomyłki i urodziła nie swoje dziecko.

Opalona i seksowna Małgorzata Rozenek-Majdan w letniej sukience na evencie marki (ZDJĘCIA)

W książce znajdziemy też rozmowy Rozenek-Majdan z księdzem i parami, które opowiadają o swoich doświadczeniach walki o własne dziecko. Rozenek-Majdan opowiada też swoją historię o trudnej drodze do macierzyństwa.

Małgorzata Rozenek-Majdan – dzieci

Celebrytka jest mamą dwóch synów. Obaj urodzili się dzięki zapłodnieniu in vitro. Starszy, Stanisław, urodził się w 2010 roku. Młodszy, Tadeusz, w 2010 roku. Staś i Tadeusz są synami gwiazdy z jej małżeństwa z aktorem, Jackiem Rozenkiem.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Dziś już mogę głośno podzielić się z Wami efektami mojej wielomiesięcznej pracy ❤ Długie poszukiwania bohaterów, kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt godzin rozmów, wiele łez, radości, śmiechu oraz smutku... Jestem dumna z tego, że książka „In vitro. Rozmowy intymne” właśnie ujrzała światło dzienne. Jestem szczęśliwą mamą dwóch wspaniałych synów. Nie byłoby ich ze mną, gdyby nie pomoc lekarzy. Gdyby nie In vitro. Dyskusja wokół tego tematu wciąż rodzi niezdrowe emocje, powiela krzywdzące stereotypy, służy jako narzędzie walki politycznej. Dzięki ginekologom, seksuologom, embriologom oraz księdzu dominikanowi przedstawię Wam całą prawdę o tej procedurze. Kilkakrotnie przeszłam procedury In vitro, i tak jak tysiące kobiet, mających problem z zajściem w ciąże, znam radość sukcesu i smutek porażki. Nie mogę dłużej milczeć. Czuję, że razem z innymi rodzicami mam obowiązek zabrać głos. @proszynski_wydawnictwo Książkę znajdziecie w przedsprzedaży na @empikcom

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan z synami
Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan Małgorzata Rozenek-Majdan
Małgorzata Rozenek-Majdan