Kilka tygodni temu influencerka Nicole Sochacki-Wójcicka, znana jako Mama Ginekolog wyznała na swoich social mediach, że była hospitalizowana, mimo że nie było takiej potrzeby oraz przyjmuje poza kolejnością swoich bliskich.

To jest normalne, że każdy lekarz w każdej specjalizacji zajmuje się swoimi znajomymi, rodziną w swoim wolnym czasie – powiedziała Nicole.

Mama Ginekolog zabrała głos po aferze! Boi się wychodzić nawet na BALKON

NFZ nałożył na UCZKiN karę umowną

Po jej słowach w mediach rozpętała się burza do tego stopnia, że sprawą zainteresował się NFZ. Teraz na łamach Wirtualnej Polski poznaliśmy wyniki kontroli.

NFZ nakazał placówce zapłacenie kary w wysokości aż 25 tysięcy złotych, ale uwaga…. kara nie dotyczy afery kolejkowej, a tego, że Nicole leżała w szpitalu bez potrzeby.

Po analizie m.in. dokumentacji medycznej i rozliczeń UCZKiN z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim NFZ kontrolerzy stwierdzili nieprawidłowości w przypadku jednej hospitalizacji lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej, trwającej 10 dni. Wpisy w indywidualnej dokumentacji medycznej nie potwierdzają wskazań do hospitalizacji, czego skutkiem było niezasadne jej sprawozdanie i rozliczenie z NFZ. Według ustaleń kontroli leczenie Mamy Ginekolog powinno odbywać się w ramach opieki specjalistycznej (ambulatoryjnej), a nie w warunkach szpitalnych – czytamy w oświadczeniu NFZ.

Fundusz sprawdzi też, czy Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przyjmowało pacjentów poza kolejnością, lecz w ramach kontraktu z Funduszem.

Maja Bohosiewicz broni Mamy Ginekolog? Uważa, że hejt niewspółmierny do przewinienia

UCZKiN nie przekazywał lub opóźniał przekazywanie dokumentacji wymaganej przez kontrolerów NFZ. Mimo zapewnień do tej pory nie udostępnił też ustaleń z prac wewnętrznego zespołu, który został powołany przez władze placówki do zbadania tej sprawy – tłumaczą kontrolerzy.

Mama Ginekolog wyśmiana przez telewizję publiczną? „Czuję, że jest na mnie zlecenie z TVP”

NFZ zbada jeszcze kwestię „afery kolejkowej”, do tego fundusz będzie musiał sprawdzić dokumentacje z całych ostatnich dwóch lat. Jednak to nie wszystko! Czy Mama Ginekolog będzie miała problemy? Fundusz skierował sprawę Nicole do rzecznika odpowiedzialności zawodowej.