Maria Czubaszek mimo swojej świetnej profesji w dziedzinie publicystki znana jest bardziej z głoszenia swoich kontrowersyjnych poglądów, które nieraz wstrząsnęły naszym krajem.

Niedawno opowiedziała o swoich relacjach rodzinnych:

Więzy rodzinne są przereklamowane. Siostra jest mi obcym człowiekiem. Wyjechała do Australii i, jak kiedyś wróciła, to nie miałam z nią o czym rozmawiać. Mam nadzieję, że już tam zostanie i nigdy nie wróci.

Siostry nie pałają do siebie sympatią od dzieciństwa. Maria czuła się odrzucana przez swoją matkę, która w dzieciństwie faworyzowała młodszą siostrę Ewę. Matka bardzo rygorystycznie traktowała dziennikarkę, wyrzucała z domu np. za farbowanie włosów i srogo karała za młodzieńcze przewinienia. Nieraz została spoliczkowana przez nią w miejscach publicznych.

Na pierwszym roku studiów (studiowała na Wydziale Dziennikarstwa, a także na Wydziale Filologii Angielskiej UW), jak miałam wrócić o 23, a byłam o 23.30, mama dała mi w twarz na ulicy przy kolegach, którzy mnie odprowadzali.

W ostatnich latach życia swojej matki to właśnie Czubaszek była przy swojej rodzicielce. Młodsza siostra nie interesowała się losem niedołężnej staruszki i będąc za granicą odcięła się od przeszłości.

Traumatyczne przeżycia odbiły się na psychice pisarki, która nie chciała mieć dzieci. Po latach otwarcie przyznała się do braku instynktu macierzyńskiego i dokonania dwóch aborcji.

Dziś siostry są sobie zupełnie obce. Czubaszek czuje do niej ogromny żal i nie chce mieć z nią nic wspólnego.

Mimo tak wielu krzywd i przeciwności losu Maria Czubaszek jest dziś symbolem odwagi wśród kobiet. Przyznajmy sami, że posiada ogromny dystans do świata.

&nbsp
Maria Czubaszek była bita w dzieciństwie!