Rafał Olbrychski zasłynął ostatnio z tego, że na prawo i lewo trąbił o rodzinnych niesnaskach i wylewał w różnych redakcjach bóle syna zaniedbanego przez ojca.

Doczekał się za to krytyki ze strony niejednego przyjaciela – wydrwił go między innymi Kuba Wojewódzki, który zna zarówno Rafała, jak i jego ojca, Daniela.

Teraz sprawę na łamach Faktu skomentowała Maryla Rodowicz, która w latach 70. przez 3 lata była partnerką Daniela Olbrychskiego.

– Myślę, że Rafał zrobił błąd, szkalując rodziców. Nie powinien był tak mówić. To są rodzice, a rodziców ma się jednych i wiem, że oni bardzo go kochają – stwierdziła.

Rodowicz dodała, że skoro synowie Rafała sprawiają problemy wychowawcze, a sąd rozważa możliwość przekazania ich pod kuratelę dziadka, mogłaby to być dla nich wszystkich szansa:

– Przynajmniej dziadek bardzo kocha swoich wnuków. Wiem, że ci chłopcy mają z nim kontakt kilka razy w tygodniu. Daniel ich bardzo wspiera i bardzo im pomaga – mówi piosenkarka.

Wydaje się, że zamiast uciszyć burzę, Maryla Rodowicz tylko dolała oliwy do ognia. Ciekawe jak do propozycji pomocy w wychowaniu synów odniesie się ich ojciec, Rafał…