Pogrzeb Matthew Perry’ego, czyli jeden z najsmutniejszych dni w Hollywood za nami, jednak historie wokół „Przyjaciół” nie mają końca.  W sieci pojawiła się informacja prosto z książki Matthew Perry’ego, która pokazuje jak wspaniałym przyjacielem jest… David Schwimmer.

„Przyjaciele” na pogrzebie Matthew Perry’ego

Okazuje się, że to właśnie serialowy Ross zaproponował obsadzie, by wspólnie wynegocjowali wspaniałe – milionowe stawki – za każdy odcinek serialu. Jednak niewiele osób wie, że to David Schwimmer i Jennifer Aniston dostali najlepsze gaże. A wszystko ze względu na niezwykle popularny romans tej serialowej dwójki. David Schwimmer zaproponował Aniston, by obcięto im pensję, na rzecz ich kolegów z planu.

Chciałbym myśleć o sobie, że postąpiłbym tak samo, ale będąc zachłannym 25-latkiem wątpię, by, tak postąpił […] Jego decyzja sprawiła, że zaopiekowaliśmy się sobą nawzajem podczas niezliczonych stresujących negocjacji, co dało nam ogromną moc, napisał we wspomnieniach Matthew Perry.

Matthew Perry dziękował Davidowi Schwimmerowi

W ostatnim sezonie „Przyjaciół” każdy z nich zarabiał 1,100,040 dolarów na odcinku, ujawnił Perry. Niewiele osób wie, co dzieje się za kulisami filmów i seriali, czasem miło poczytać, że ktoś… nawet w tak okrutnej branży może być… prawdziwym P*R*Z*Y*J*A*C*I*E*L*E*M.

David Schwimmer widziany po raz pierwszy od śmierci Matthew Perry’ego

Mogliśmy jedynie podziękować za dobroć Davida i jego bystry zmysł biznesowy za to, co nam zaoferowano. Jestem ci winien około 30 milionów dolarów, David, napisał Matthew Perry.

Zobacz zdjęcia z ostatniej drogi Matthew Perry’ego: